کد خبر:28849 | ۸:۵۹:۰۲ - چهارشنبه ۳ دی ۱۳۹۳
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کنترل ترافیک در دو چهارراه بندرعباس هوشمند می‌شود
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس از آغاز ساماندهی علائم ترافیکی و تابلوهای راهنمای مسیر در سطح شهر و هوشمندسازی مدیریت ترافیک در دو چهارراه مصلی و دانشگاه خبر داد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ندای ساحل به نقل از خبرگزاری فارس، بابک هاشمی ظهر امروز در نشستی پیرامون برنامه‌های مجموعه تحت مدیریت […]

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس از آغاز ساماندهی علائم ترافیکی و تابلوهای راهنمای مسیر در سطح شهر و هوشمندسازی مدیریت ترافیک در دو چهارراه مصلی و دانشگاه خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ندای ساحل به نقل از خبرگزاری فارس، بابک هاشمی ظهر امروز در نشستی پیرامون برنامه‌های مجموعه تحت مدیریت خود اظهار داشت: ساماندهی، بازسازی و تکمیل نواقص مربوط به علائم و تابلوهای سطح شهر بندرعباس آغاز شده است.

وی تصریح کرد: سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس نیز در راستای ارتقای سطح فرهنگ ترافیکی و ایمن‌سازی معابر سطح شهر، طرح ساماندهی تابلوهای ترافیکی و جمع‌آوری تعدادی از تابلوهای غیرضروری از خیابان‌ها را آغاز کرده است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس با اشاره به اهمیت ساماندهی حمل و نقل درون شهری گفت: حمل و نقل و جابه‌جایی از جنبه‌های اصلی حیات شهری است و ساماندهی حمل و نقل از نیازهای اولیه هر شهری محسوب می‌شود.

وی تأکید کرد: وجود مشکلات ترافیکی مسئله‌ای مهم است که شهرداری بندرعباس به این امر مهم توجه ویژه دارد.

این مسئول، هدف از اجرای این طرح را ایمن‌سازی تردد عابران پیاده، ساماندهی علائم راهنمایی و رانندگی سطح شهر بر اساس استانداردهای تعیین شده و مکان‌یابی مناسب علائم در حوزه ترافیک شهر عنوان کرد و افزود: تابلوهای علائم انتظامی و اخباری که هم‌ اکنون در سطح شهر وجود دارند دچار فرسودگی شده و گاها از استاندارد نیز خارج بوده که با اجرای کامل این پروژه در جهت جلوگیری از بروز حوادث ناگوار در مسیر و اطلاع‌رسانی به مسافران، تمامی تابلوها و علائم هشدار دهنده مورد نیاز نصب می‌شود.

هاشمی اظهار داشت: بهسازی، ترمیم و تعویض تابلوهای موجود در مناطق سه‌گانه شهرداری در راستای آماربرداری تابلوها و کدگذاری علائم راهنمایی و رانندگی واقع در بلوارهای خلیج‌فارس، علی ابن ابیطالب، امام خمینی، ولایت، غدیر و آزادی در حال اجراست.

وی در ادامه افزود: در راستای شناسایی معابری که با کمبود روشنایی و عدم دید کافی مواجه هستند، از جمله “بلوار امام خمینی، بلوار امام حسین و بلوار پاسداران” تابلوهای سولاردار عابر پیاده، سرعت‌گیر و تقسیم‌کننده راه نصب شده است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس افزود: تعمیر و راه‌اندازی چراغ‌های چشمک‌زن تک خانه سولاردار (خورشیدی) و دو خانه عابر پیاده در شهر نمایش، محدوده فلکه قدس، بلوار سید جمال‌الدین، بلوار راه‌آهن، شهید رجایی و بلوار امام خمینی و نصب فانوس‌های سه خانه معکوس شمار در تقاطع‌های چهارراه معلم، چهارراه مطهری و میدان ابن سینا نیز انجام شده است.

هاشمی در پایان عنوان داشت: مطالعات و اجرای هوشمندسازی چهارراه دانشگاه و چهارراه مطهری در محدوده منطقه یک و منطقه دو توسط سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری بندرعباس در حال انجام است.

Print this pageShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لینک کوتاه:
http://www.nedayesahel.ir/?p=28849 photo169857019186096259 (1)