کد خبر:28238 | ۱۱:۰۸:۵۸ - چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۳
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کاوشگر خلیج فارس هفته آینده به آب اندازی می شود
معاون نوآوری وتجاری سازی فناوری معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری از به آب اندازی این کشتی اقیانوس پیما با هزینه ای بالغ بر۲۰۰میلیارد ریال خبر داد.  به گزارش ندای ساحل و به نقل از  شبکه اطلاع رسانی جامعه دریایی ایران (مانا) ، محمود شیخ زین الدین با بیان اینکه اگر معاونت علمی به موضوع ساخت […]

معاون نوآوری وتجاری سازی فناوری معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری از به آب اندازی این کشتی اقیانوس پیما با هزینه ای بالغ بر۲۰۰میلیارد ریال خبر داد. 
به گزارش ندای ساحل و به نقل از  شبکه اطلاع رسانی جامعه دریایی ایران (مانا) ، محمود شیخ زین الدین با بیان اینکه اگر معاونت علمی به موضوع ساخت کشتی اقیانوس پیمای خلیج فارس ورود پیدا نمی کرد این طرح انجام نمی شد ، افزود:اجرای طرح های کلان فناوری از برنامه های جدی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است که شکل حمایت از این طرح ها طی زمان تغییر کرده است.
وی تاکید کرد : اقیانوس پیمای کاوشگرخلیج فارس ۱۱ آذرماه همزمان با شانزدهمین همایش صنایع دریایی در بندرعباس به آب انداخته می شود.
شیخ زین الدین با تاکید بر توانمندی های داخلی اظهار داشت : در طرح های کلان فناوری،غالبا وارد حوزه هایی می شویم که کسی باورنمی کند ایران در این زمینه حرفی برای گفتن داشته باشد.
وی افزود: در حوزه علم و فناوری برای تحقیق بر روی پروژه ای خاص یا طرحی مهم از کسی اجازه نمی گیریم، قدرت تصمیم گیری برای کار بر روی پروژه ای خاص را داریم.
وی یادآورشد: معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری به عنوان دستگاه اجرایی فرابخشی، نقش هماهنگ کننده بین دستگاه های مختلف در اجرای این گونه طرح ها را دارد.
معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری درباره علت حضور معاونت در پروسه ساخت کشتی اقیانوس پیمای کاوشگر خلیج فارس گفت : تا زمانی که معاونت علمی و فناوری به حوزه ساخت این کشتی وارد نشد ، کار جدی روی این طرح صورت نگرفته بود.
شیخ زین الدین یادآورشد: کشتی اقیانوس پیما یک موضوع جدی برای معاونت است و داشتن مرزهایی طولانی در دریا و دسترسی به اقیانوس بر این جدیت تاکید می کند، داشتن یک کشتی کاوشگر اقیانوس پیما برای ارائه اطلاعات به موسسه اقیانوس پیمای ما امری ضروری بوده اما در چند سال گذشته ساخت یک کشتی با این ابعاد در کشور اتفاق نیفتاده است.
وی با اشاره به اینکه در نهایت تصمیم به ساخت این کشتی شد ، گفت : تا سال ۸۸ هیچ اتفاقی برای ساخت کشتی اقیانوس پیمای کاوشگرخلیج فارس نیفتاده بود و کار جدی ساخت از سال ۸۸ آغاز شد و تقریبا تمام اعتبارات ساخت آن در معاونت علمی وفناوری تامین شد.
معاون نوآوری و تجاری سازی فناوری بیان کرد: با پیگیری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی ریاست جمهوری تاکنون بودجه ای بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال به این طرح اختصاص داده شده است.
شیخ زین الدین درباره مشارکت دیگر کشورها برای تولید این کشتی تصریح کرد: در ابتدای کار یک طرف ایتالیایی قصد مشارکت در این پروژه را داشت اما در ادامه به دلایل تحریم ها این طرف ایتالیایی دیگر مشارکت نکرد، این عقب نشینی خبر خوبی برای حوزه علم و فناوری ما بود و باعث شد اصل طراحی مبنایی این کشتی در ایران انجام شود و در واقع تحریم ،هدیه الهی به حوزه علم و فناوری بود.
وی درباره استمرار حمایت از طرح های مشابه در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری خاطر نشان کرد: طرح هایی مشابه طرح مذکور به معاونت علمی ارسال می شود که با توجه به نیازهای کشور اجرایی شدن این طرح ها را اولویت بندی خواهیم کرد.
Print this pageShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لینک کوتاه:
http://www.nedayesahel.ir/?p=28238 photo169857019186096259 (1)