کد خبر:28278 | ۱۱:۴۸:۰۵ - پنج شنبه ۶ آذر ۱۳۹۳
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
چرا حوزه شهید منظری در جشنواره مالک اشتر، برتر شد؟
در رابطه با چگونگی برتر شدن حوزه شهید منظری در جشنواره مالک اشتر ،گفت و گوی ویژه ای با امیر ارسلان شهبازی، فرمانده حوزه شهید منظری داشتیم. شهبازی بیان کرد: بسیجی در کلمه یعنی علی(ع) که تمام وجود و وقتش را وقف اسلام کرد، بسیجی یعنی کسی که شبانه روزی در جهت تحقق فرمایشات رهبر و امامش […]

در رابطه با چگونگی برتر شدن حوزه شهید منظری در جشنواره مالک اشتر ،گفت و گوی ویژه ای با امیر ارسلان شهبازی، فرمانده حوزه شهید منظری داشتیم.

شهبازی بیان کرد: بسیجی در کلمه یعنی علی(ع) که تمام وجود و وقتش را وقف اسلام کرد، بسیجی یعنی کسی که شبانه روزی در جهت تحقق فرمایشات رهبر و امامش و در جهت تحقق جامعه اسلامی و عدالت تلاش کند.

وی اظهار داشت: این حوزه در سال ۱۳۷۲ تاسیس شده و فعالیت های خودش را در زمیبنه های فرهنگی ، ورزشی و اجتماعی شروع کرده و از بدو تاسیس تا حال بیش از ۳۰هزار نفر بسیجی را جذب کرده است که  جمعیتی بالغ بر ۱۸۷هزار نفر از بسیجیان در این حوزه فعالیت میکنند و این حوزه یکی از بزرگترین حوزه ها در شهر بندرعباس است با بیش از ۵۰پایگاه مقاومت که ۱۳ پایگاه مقاومت ای حوزه روستایی و مابقی پایگاه ها ، شهری هستند .

شهبازی اضافه کرد: در جهت جذب بسیجیان در این شرایط که دشمن زمینه های زیادی را در جهت انحراف جوانان ما فراهم کرده است، فرماندهان ما و مسؤلین باید ابتکار عمل در جهت جذب نیرو به دست بگیرند و جوانان را به سمت بسیج و پایگاه های بسیج هدایت کنند ، یکی از ابتکارات عمل، انجام برنامه های فرهنگی و ورزشی و همچنین برنامه های عملیاتی بسیج است که فرماندهان باید به این موضوع توجه خاصی داشته باسند.

شهبازی تبیین کرد: در بحث فرهنگی ، تشکیل حلقه های شجره طیبین صالحین است و در بحث ورزشی ، هرساله بیش از چند دوره مسابقات ورزشی و یک فستیوال ورزشی را برگزار می کنیم، همچنین یکی از بسیجیان ما در مسابقات ترکیه در آنتالیا به این دلیل که طرف مقابل او یکی از ورزشکاران اسراییلی بود از ادامه مسابقات انصراف داد، در زمینه عملیاتی ، برگزاری رزمایش ها و برنامه های رزمی و گشت های عملیاتی با دیدگاه حفظ امنیت و اقتدار بسیج را داریم .

شهبازی ادامه داد: یادواره های شهدا در سطح استانی و با حضور جمعیتی بالغ بر چند هزار نفر را در جهت شناساندن شهدای تشیع و تسنن برگزار می کنیم ، شبی با شهدا را در ساحل شهرستان و محفل های انس با قرآن و با حضور قاریان بین المللی ، سرکشی از خانواده های معظم شهدا و ایثار گران وعمده برنامه های ما در هفته بسیج  از جمله برنامه های فرهنگی این حوزه هستند .

وی اظهار داشت: با تشکیل کارگروه های  اقتصادی در ابتدای سال که بصورت تخصصی در محلات فعالیت می کنند در جهت اقتصاد مقاومتی گام بلندی را برداشتیم و با تهیه ۳ کارگاه به  تولید قارچ وپرورش مرغ پرداختیم که به عنوان طرح الگو استانی شناخته شد.

شهبازی تبیین کرد: از ۵سال پیش اهداف و انتظارات طرح تشکیل حلقه های صالحین به بسیج ابلاغ شد ، به راه اندازی حلقه ها در محلات و پایگاه های سطح شهرستان اقدام کردیم با این هدف که بتوانیم با با بردن معنویت در افراد ف مدیران مدبر و متدینی را پرورش دهیم که آینده ساز این نظام باشند، تا الان بیش از ۳۰۰حلقه ضالحین در سطح پایگاه ها داریم و در سال گذشته موفق به کسب سه عنوان از پنج عنوان جشنواره صالحین شدیم ،  پنج حلقه حافظ قرآن داریم ، ساخت پوتین مین یاب و ساخت روبات ازجمله  خروجی ها و بازدهی های این حلقه ها هستند که بازدهی این حلقه ها در درازمدت بر همگان آشکار خواهد شد .

شهبازی افزود: فرماندهان پایگاه ها را از جوانان مؤمن ، مدیر و متدین قرار دادیم تا با انرژی بیشتر و شور و شوق  در بحث فرماندهی پایگاه ها فعالیت کنند.

شهبازی بیان کرد: در جلسات با شهرداری ها در سطح شهرستان در جهت ساخت پایگاه های مقاومت ، موفق به ساخت ۱۳پایگاه و سوله شهید منظری شدیم ، بیشتر پایگاه ها را در بالا شهر بندرعباس( بهترین مناطق شهر) احداث کردیم.

وی اظهار داشت: ما هم زمان با اعلام طرح دجالواره به برگزاری کارگاه های دجالواره و اثرات مخرب ماهواره با حضور بسیجیان و خانواده های آنها گام مهمی در جهت تحکیم بنیان خانواده برداشتیم

شهبازی تاکید کرد: برتری در جشنواره مالک اشتر، سه عنوان  در جشنواره حلقه های صالحین و برتری پایگاه شهید دانش در جشنواره خلاقیت ها و ابتکارات بسیج از جمله موفقیت های این حوزه است که با تلاش های همه فرماندهان و اعضا این امر محقق شده است .

 

Print this pageShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لینک کوتاه:
http://www.nedayesahel.ir/?p=28278 photo169857019186096259 (1)