کد خبر:28047 | ۱۱:۳۲:۲۱ - دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۳
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
هرمزگان، بهترین مکان برای پیشبرد صنعت کشتی‌سازی
  استاندار هرمزگان گفت: منطقه‌ی کشتی‌سازی و فراساحل بندرعباس امروز در حال جان گرفتن است، امیدواریم به سمتی برویم که وقتی به آن سوی آب‌ها نگاه می‌کنیم دیگر حسرت نخوریم.   به گزارش ندای ساحل و به نقل از  خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی خلیج‌فارس،«جاسم جادری» در مراسم آغاز بهره‌برداری از حوضچه‌ی خشک تعمیرات کشتی […]

 

20-611.jpg

استاندار هرمزگان گفت: منطقه‌ی کشتی‌سازی و فراساحل بندرعباس امروز در حال جان گرفتن است، امیدواریم به سمتی برویم که وقتی به آن سوی آب‌ها نگاه می‌کنیم دیگر حسرت نخوریم.

 

به گزارش ندای ساحل و به نقل از  خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی خلیج‌فارس،«جاسم جادری» در مراسم آغاز بهره‌برداری از حوضچه‌ی خشک تعمیرات کشتی شرکت کشتی‌سازی عظیم گسترش هرمز تصریح کرد: در تلاشیم تا پایان سال حوضچه‌ی دوم را نیز که به امر نوسازی شناورها اختصاص دارد به بهره‌برداری برسانیم.

 

وی با اشاره به اینکه هرمزگان استانی مهم و استراتژیک است، افزود: امروز صنعت کشتی‌سازی به‌علت موقعیتش در اقتصاد حرف نخست را می‌زند و هرمزگان بهترین مکان برای پیشبرد این صنعت است، متأسفانه تاکنون نتوانسته‌ایم از ظرفیت‌های موجود استفاده و زمان را مدیریت کنیم از همین‌رو فرصت‌سوزی‌های بسیاری انجام شده و امید می‌رود از این به بعد بتوانیم نهایت استفاده را از امکانات موجود ببریم.

 

استاندار هرمزگان با تأکید بر اهمیت ایجاد اشتغال در این صنایع خاطرنشان کرد: اگر به نیازهای اشتغال توجه نداشته باشیم ممکن است جوانان تحت‌تأثیر تردد گروه‌های نامناسب قرار گیرند، میزان فرصت شغلی حوضچه‌های تعمیرات کشتی حدود ۱۵۰۰ نفر است که می‌تواند تأثیرات قابل توجهی در اقتصاد خانوارهای استان داشته باشد.

 

وی در بخش دیگر از سخنان خود با بیان اینکه امروز کشورهایی مانند چین، ژاپن و کره جنوبی بیشترین سهم از بازار شناورسازی و کشتی‌سازی بازار دنیا را در اختیار دارند، اظهار کرد: این کشورها خیلی هم زودتر از ما وارد این صنعت نشدند اما ما متأسفانه به‌علت تصمیمات نادرست مدیریتی گذشته به نوعی عقب‌ماندگی تاریخی دچار شده‌ایم.

 

استاندار هرمزگان با اشاره به آماری مبنی بر اینکه مجموع سفارشات در دست ساخت شناورهای تجاری ۱۸۰ میلیارد دلار بوده که ۰٫۶۷ درصد از آن سهم ایران است، خاطرنشان کرد: منطقه کشتی‌سازی و فراساحل بندرعباس که قبلاً منطقه‌ای ورشکسته تلقی می‌شد امروز در حال جان گرفتن است و امیدواریم به سمتی برویم که وقتی به آن سوی آب‌ها نگاه می‌کنیم دیگر حسرت نخوریم.

 

به گزارش ایسنا، حوضچه‌ی خشک تعمیرات کشتی‌سازی با هدف افزایش توان تعمیرات شناورهای بزرگ در کشور و توانایی ورود هم‌زمان دو کشتی برای تعمیرات به داک، دارای ظرفیت شناورهایی با وزن ۳۰۰ هزار تن است.

Print this pageShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لینک کوتاه:
http://www.nedayesahel.ir/?p=28047 photo169857019186096259 (1)