کد خبر:43096 | ۸:۴۴:۵۲ - سه شنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
نکته کلیدی که «پیام فضلی نژاد» در «فاجعه دولت سرمایه‌داری» ایراد کرد
فضلی نژاد در نشست «فاجعه دولت سرمایه‌داری» با اشاره به شکاف طبقاتی بین فقیر و غنی، به نکته بسیار مهمی اشاره کرد و آن اینکه رئیس جمهور آینده اولین جلسه خود را با اردوهای جهادی داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری ندای ساحل؛فرنگیس حمزه یی؛ اردوهای جهادی مقصدشان محرومیت زدایی از مناطق کم برخوردار است. محرومیت زدایی که فقط با تلاشی خالصانه در راه خدمت به مردم با نیت خدایی صورت می‌گیرد.

این جهادگران تلاش می‌کنند با ورود به عرصه آبادانی در مناطق کم برخوردار محرومیت‌ها را از دل مردم بخصوص در روستاها بزدایند. تلاشی که اگر اراده خدمت در آن نباشد به اهداف ترسیم شده و سرانجام مطلوب نمی‌رسد.

رهبر انقلاب اسلامی در سال ۸۹ در دیدار جهادگران بسیج سازندگی، به فواید اردوهای جهادی اشاره می‌کنند و می‌فرمایند: یک روز نیازِ حرکت دفاعی در درون جامعه بود، یک روز نیازِ حرکت دفاعی در مرزهای کشور بود، یک روز نیازِ به علم و دانش است، یک روز نیازِ به تحکیم عقاید و ایمان‌هاست، یک روز نیازِ به خدمتگزاری است؛ در همه‌ی این شرائط، میوه‌های متناسب با فصل در اختیار مردم گذاشته می‌شود. این حرکتِ انقلاب است.

رهبری در تبیین این فواید می گویند: خودِ حضور یک جوان مؤمن و متدین و متشرع در یک مجموعه‌ی روستائی، در بین جوانان، در بین مردم، مظهر مجسم آیه‌ی قرآن است؛ آنها را به دین، به انقلاب، به معنویت، سوق می‌دهد. «کونوا دعاه النّاس به غیر السنتکم»؛ شما با عمل خودتان مردم را به ایمان، به اسلام، به دین دعوت می‌کنید. این خدمت‌رسانی است؛ خدمت‌رسانی مادی و خدمت‌رسانی معنوی.

کسی که لذت خدمت و کار را بچشد، از کار خسته نمی‌شودجوانی که این لذت را در وجود خودش کشف کرد، از خدمت خسته نمی‌شود؛ این هم فایده دوم که فایده بسیار بزرگی است.

فایده سوم این است که شما سفیران کار و تلاش خواهید شد. وقتی شما در یک محیطی حاضر می‌شوید؛ در کویر، در کوهستان، در نقاط دور از دسترس، در میان مردم محروم مشغول کار می‌شوید، جوانی که در آنجاست، از شما الهام می‌گیرد و شما می‌شوید سفیر تلاش و کار و خدمت و جهاد و مجاهدت. «من احیاها فکانّما احیا النّاس جمیعاً»؛ شما دل‌ها را زنده می‌کنید؛ فایده بزرگی است. فوائد فراوانی در این کار هست. این جریان عظیم را حفظ کنید.

شرکت در اردوهای جهادی یکی از راههای تقویت روحیه جهادی است، که موجب آشنایی با متن مردم و مشکلات و معضلات جامعه می‌شود. در این راستا نیز ذکر این سخن دلسوزانه رهبری خالی از لطف نیست؛ ایشان با اشاره به تجربه طولانی خود در سالهای بعد از پیروزی انقلاب، بی خبر بودن برخی از مسئولان از واقعیات و معضلات جامعه بخصوص در روستاها و شهرهای دور دست و در میان خانواده‌های فقیر را یکی از مشکلات دانستند و گفتند: اردوهای جهادی بهترین فرصت برای جوانان به‌منظور آشنایی با واقعیات و همچنین خدمت مستقیم به مردم است.

با توجه به تاکیدات رهبرمعظم انقلاب برمسئله خدمت رسانی به مردم محروم بخصوص در روستاها، لازم است یادآوری کنیم که با حضور به موقع در بین مردم هم می‌توان از کمبودها و کاستی‌های مردم باخبر شد و هم به موقع این کاستی‌ها را برطرف نمود همانند آنچه که جهادگران اردوهای جهادی در حد و توان خود این مهم را در پیش گرفته‌اند.

به بیانی دیگر حفظ انقلاب که امام راحل از آن به عنوان اوجب واجبات یادکرده است و از آنجاییکه امروز یکی از ضعف‌های کشور، مسئله اقتصاد است حضور در اردوهای جهادی و حرکت‌های جهادگرانه جوانان این مرز و بوم هم به حفظ انقلاب کمک می‌کند و هم باعث بهبود وضعیت اقتصادی و سرعت در خدمت رسانی به مردم خواهد بود.

لذا این نکته پیام فضلی نژاد در نشست «فاجعه دولت سرمایه‌داری» دانشکده الهیات و معارف دانشگاه تهران که گفت «توصیه می‌کنم کسی که رئیس جمهور شد، اولین جلسه‌اش را با اردوهای جهادی داشته باشد تا بداند چه وضعی در کشور است. گروه‌های جهادی برای خدمت رسانی به محرومان بدون چشم داشت و بدون این که گزارش کار بدهند، می‌روند. کسی که می‌خواهد از وضع کشور اطلاع پیدا کند، خوب است با این گروه‌ها در ارتباط باشد»؛ معنای این حرف یعنی «جهادگران الگویی برای رییس جمهور بعدی» هستند و نباید رییس جمهور بعدی خود را از حضور در این محفل جوانان دور نگه دارد، بلکه با تواضع و خدمت خالصانه از نظرات و دیدگاه‌های جهادگران در عرصه خدمت رسانی بهتر به مردم استفاده کند.

انتهای پیام/

 

Print this pageShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لینک کوتاه:
http://www.nedayesahel.ir/?p=43096 photo169857019186096259 (1)