کد خبر:43929 | ۲۳:۳۳:۴۶ - سه شنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۶
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری هرمزگان اعلام کرد
موتورسواران؛ بیشترین علت تلفات در محورهای روستایی
معاون حمل و نقل اداره کل راهداری هرمزگان گفت: طی دوماهه نخست نسبت به دوماهه نخست سال ۹۵ شاهد ۱۱ درصد کاهش تلفات بودیم که با بررسی‌های انجام شده مشخص شد بیشترین تلفات مربوط به موتورسواران در محورهای روستایی است.

به گزارش پایگاه خبری ندای ساحل؛ستار هاشمی در نخستین جلسه مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای هرمزگان با معاونان اظهار داشت: گام‌های موثری در راستای تحقق اهداف سازمان در سنوات گذشته برداشته شده ولی با توجه به گستردگی این حوزه باز جای کار بیشتری وجود دارد.

وی با اشاره به اهداف و برنامه‌های سال ۹۶ بیان داشت: بیشترین مشکلات این بخش فرا بخشی و فرا منطقه‌ای است.

هاشمی گفت طی دوماهه نخست امسال با اجرای طرحهای ایمنی انجام شده و گشت نامحسوس محورها نسبت به دوماهه نخست سال ۹۵ شاهد ۱۱ درصد کاهش تلفات بودیم و با بررسی‌های انجام شده بیشترین تلفات مربوط به موتورسواران در محورهای روستایی می‌باشد.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری هرمزگان افزود: تعداد ۸ دستگاه باسکول در پاسگاههای پلیس راه استان استقرار یافته و در سال ۹۵ تعداد ۵۲۹ تخلف که حدوداً “با ۶۶ درصدافزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته در سامانه ثبت شده است.

هاشمی ادامه داد: در بحث تلفات تصادفات کاربران جاده‌ای عابرین پیاده در سال ۹۵نسبت به سال قبل شاهد کاهش ۴۰ درصدی بوده‌ایم که در جایگاه دوم کشوری و در بخش تلفات وانت بارها ۶ درصد کاهش داشته که جایگاه استان در کشور رتبه ۱۹می‌باشد.

به گفته وی، مجموع تلفات تصادفات در محورهای مواصلاتی استان با ۵۲ نفر کاهش تلفات رتبه ۵ کشوری را دارا می‌باشیم.

سه مرکز معاینه فنی به زودی راه اندازی می‌شود

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری هرمزگان در بخش تلفات ادوات کشاورزی نیز گفت: باصد در صد کاهش تلفات جاده‌ای دارای رتبه اول کشوری هستیم، اما متاسفانه در بخش تصادفات راکبین موتورسیکلت‌ها ۳۷ درصد افزایش در سال گذشته را شاهد بودیم.

هاشمی عنوان کرد: در حال حاضرتعداد سه مرکز معاینه فنی فعال در استان وجود دارد که در سال گذشته تعداد صدور معاینه فنی ۱۲ درصد افزایش داشته است و در آینده نزدیک تعداد سه مرکز دیگر نیز راه اندازی خواهد شد.

وی ادامه داد: یکی ازمشکلات موجود در پایانه بار مسافر وجود دلالان و سودجویان بوده که اخیراً” با کمک و همکاری بسیار مناسب سازمان پایانه‌ها شهرداری و نیروی انتظامی این مشکل تاحدود زیادی مرتفع شده است.

معاون حمل ونقل این اداره کل اضافه کرد: خوشبختانه کلیه ناوگان اتوبوس متردد در این استان به سامانه از شرکتهای مسافربری به سامانه سپهتن پیوستند ولی در بخش سواری کرایه با توجه به اینکه ۸۵ درصد سفرهای درون استانی با اینگونه وسائط نقلیه مسافری صورت می‌پذیرد و متاسفانه با  فرسودگی ناوگان سواری کرایه روبرو هستیم.

هاشمی با بیان اینکه در بخش ترانزیت  افزایش ۲۷ درصد تناژ در دو ماهه اول سال ۹۶داشتیم، بیان کرد: نرم افزار تحت وب اینترنتی در تمام مراکز صدور پروانه تردد راه اندازی شده و تعداد ۳۰۰ نماینده شرکت در استان ساماندهی شده است.

وی همچنین گفت: در بخش کالا تعداد ۱۷۶ شرکت حمل و نقلی دارای پروانه فعالیت در استان وجود دارد که از این تعداد ۱۰۹ شرکت در بندرعباس به فعالیت خود ادامه می‌دهند.

معاون حمل و نقل اداره کل راهداری هرمزگان در بخش نظارت درونشهری به ساماندهی معادن، کارخانجات و انبارها اشاره کرد و افزود: با سه گشت به شناسایی شرکت‌هایی که خارج از ضوابط حمل بار می‌کردند پرداختیم که تعداد از متخلفین اهم از انبارداران، دلالان شرکتهای حمل ونقلی و تعداد ۵۰۰ بارنامه جعلی شناسایی وکشف شدند.

انتهای پیام/

Print this pageShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لینک کوتاه:
http://www.nedayesahel.ir/?p=43929 photo169857019186096259 (1)