کد خبر:28097 | ۷:۵۸:۴۶ - سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۳
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
معاون تعاون اداره کل تعاون و کار هرمزگان: تصدی‌گری امور تعاون به اتاق تعاون بندرعباس واگذار شد
معاون تعاون اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان از واگذاری برخی تصدی‌گری‌های امور تعاون طی تفاهم‌نامه‌ای توسط اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان به اتاق تعاون خبر داد. به گزارش ندای ساحل و به نقل از  خبرگزاری فارس از بندرعباس، موسی نجفی ظهر امروز طی نشستی در این رابطه اظهار داشت: در […]

معاون تعاون اداره کل تعاون، کار ورفاه اجتماعی هرمزگان از واگذاری برخی تصدی‌گری‌های امور تعاون طی تفاهم‌نامه‌ای توسط اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان به اتاق تعاون خبر داد.

خبرگزاری فارس: تصدی‌گری امور تعاون به اتاق تعاون بندرعباس واگذار شد

به گزارش ندای ساحل و به نقل از  خبرگزاری فارس از بندرعباس، موسی نجفی ظهر امروز طی نشستی در این رابطه اظهار داشت: در راستای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی در خصوص واگذاری امور تصدی‌گری به بخش غیردولتی و به استناد مفاد ماده ۵۷ قانون بخش تعاون در خصوص شرح وظایف اتاق‌های تعاون، طی تفاهم‌نامه‌ای برخی از تصدی‌گری امور تعاون توسط اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان به اتاق تعاون بندرعباس واگذار شد.

وی تحقق سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی، اجرایی شدن ماده ۵۷ قانون بخش تعاون در خصوص شرح وظایف اتاق‌های تعاون، اعمال نظارت بر تعاونی‌ها برای اطمینان از تطبیق فعالیت آنها با قانون، اعمال سیاست‌های درون سازمانی در خصوص تعاونی‌ها و برون‌سپاری فعالیت‌های تصدی‌گری به بخش خصوصی را از اهداف این تفاهمنامه عنوان کرد.

نجفی بیان داشت: بررسی صورت‌های مالی تعاونی‌ها، اجرای نظام نظارتی، نظارت بر نحوه برگزاری مجامع عمومی، برگزاری برنامه‌های ترویجی و دوره‌های آموزشی، رسیدگی به شکایات، نظارت بر تغییرات ثبتی تعاونی‌ها، تشکیل و توسعه تعاونی‌ها، پذیرش و بررسی پرونده‌های درخواست تسهیلات وجمع‌آوری آمار و اطلاعات مورد نیاز از وظایفی است که بر عهده اتاق تعاون قرار گرفت.

معاون تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان، اظهار داشت: از این پس متقاضیان تشکیل تعاونی می‌توانند برای انجام مراحل تشکیل تعاونی و اخذ مشاوره و تهیه طرح توجیهی برای استفاده از تسهیلات بانکی و ارایه آن به اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و یا بانک‌های عامل به اتاق تعاون مراجعه کنند.

وی یادآور شد: به لحاظ اهمیت التزام تعاونی‌ها به رعایت قوانین و مقررات، این اتاق از طریق مراجعه به محل اتحادیه‌ها و شرکت‌های تعاونی و بازدید از امور جاری و اعزام نماینده ناظر به مجامع عمومی تعاونی‌ها بر حسن اجرای قوانین نظارت خواهد کرد و به منظور شفافیت در وضعیت مالی تعاونی‌ها، بازدیدهای مالی دوره‌ای و انجام حسابرسی از عملکرد تعاونی‌ها و اتحادیه‌ها با هماهنگی دفتر حسابرسی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی صورت می‌گیرد.

Print this pageShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لینک کوتاه:
http://www.nedayesahel.ir/?p=28097 photo169857019186096259 (1)