کد خبر:28008 | ۸:۴۱:۴۹ - دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۳
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مراسم رونمایی از دانشنامه هرمزگان برگزار شد
همزمان با بیست و دومین دوره هفته کتاب از ۵ جلد از دانشنامه فرهنگی استان هرمزگان که به همت حوزه هنری استان منتشر شده است رونمایی شد. در ابتدای مراسم حجت الاسلام و المسلمین غلامعلی نعیم آبادی، نماینده ولی فقیه در استان بر رعایت احترام به مراجعه کنندگان کتابخانه ها و مساجد تاکید کرد و […]

همزمان با بیست و دومین دوره هفته کتاب از ۵ جلد از دانشنامه فرهنگی استان هرمزگان که به همت حوزه هنری استان منتشر شده است رونمایی شد.

در ابتدای مراسم حجت الاسلام و المسلمین غلامعلی نعیم آبادی، نماینده ولی فقیه در استان بر رعایت احترام به مراجعه کنندگان کتابخانه ها و مساجد تاکید کرد و افزود:  باید عامل نخواندن کتاب و نیامدن به کتابخانه ها بررسی شود تا در وضعیت بهتری قرار بگیریم و مردم برای رفع نیاز مطالعاتی خود را به کتابخانه ها، مراکز مطالعاتی و اماکن فرهنگی رجوع کنند.

به گزارش ندای ساحل ، نماینده ولی فقیه در استان دلیل اینکه مردم جامعه ی ما در خانه کتاب می خوانند ولی به کتابخانه رجوع نمی کنند را این دانست که کتابخانه ها تبدیل به انبار کتاب شده است و به طور متناسب نیازسنجی افراد و منطقه درست انجام نگرفته و کتابها به صورت کلی و از نظر محتوایی سنگین برای مخاطبین انتخاب شده است.

در این برنامه علی رضایی، سرپرست حوزه هنری استان هرمزگان ضمن گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی به اهمیت نقش کتابداران کتابخانه ها در جذب مخاطب اشاره کرد و ضمن تاکید بر اهمیت توجه و تجهیز کتابخانه ها در مناطق روستایی و دورافتاده هرمزگان افزود: متاسفانه در زمینه تجهیز کتابخانه ها در مناطق محروم و روستایی به مخاطبین و نیاز آنها توجهی نشده است و کتاب هایی در برخی از این کتابخانه ها وجود دارند که متناسب با شرایط مردم در این مناطق نبوده و پاسخگوی نیاز آنها نمی باشند.

علی رضایی در ادامه بر لزوم حمایت و اعتماد تمامی نهادهای استان از محققان، پژوهشگران و نویسندگان اشاره کرد و افزود: چاپ دانشنامه فرهنگی استان هرمزگان در شش جلد حاصل حمایت و اعتماد حوزه هنری هرمزگان از پژوهشگران جوان استان می باشد.

در پایان با حضور استاد علی رضایی پژوهشگر و رییس حوزه هنری هرمزگان و مدیرکل امور استانهای نهاد کتابخانه های عمومی کشور، معاون استاندار هرمزگان،مسئولان دستگاههای فرهنگی، شهرداران و فرمانداران از دانشنامه فرهنگی هرمزگان رونمایی شده و از مولفان این دانشنامه به همراه فعالین عرصه کتاب و کتابخوانی استان تجلیل شد.

لازم به ذکر است حوزه هنری استان دانشنامه فرهگی هرمزگان را با هدف معرفی تاریخ و تمدن پیشینیان، فرهنگ عامه و آیین ها و باورها به ویژه درحوزه پژوهش و ادبیات، منتشر کرد

واژگان بومی هرمزگان (مولف: عباس سایبانی- به کوشش: ماندانا سایبانی)، قصه های بومی مردم هرمزگان-دفتر اول (بازنویسی: مژده عباسی-پروانده ماندگاری-مجید ذاکری)، قصه های بومی مردم هرمزگان-دفتر دوم (بازنویسی: مژده عباسی-پروانده ماندگاری-مجید ذاکری)، سنت ها و آداب و رسوم مردم بندرعباس (گردآورنده: صدیقه خدادادزاده)، پرتغالی ها در هرمزگان (مولف: مینا رییسی) و  نقش در معماری هرمزگان (به قلم: فاطمه بهرام نژاد) شش عنوان از این مجموعه هستند که منتشر شده اند و عنوان های دیگری از دانشنامه فرهنگی استان هرمزگان نیز درحال گردآوری و ویرایش می باشد که پس از انجام مراحل نهایی ویرایشی و آماده سازی منتشر خواهد شد.

مراسم رونمایی از داشنامه فرهنگی استان هرمزگان صبح روز دوشنبه ۲۶ آبان ماه باحضور نماینده ولی فقیه در استان، مدیرکل امور استانهای نهاد کتابخانه های عمومی کشور، معاون استاندار هرمزگان،سرپرست حوزه هنری هرمزگان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان، کتابداران، مسئولان دستگاههای فرهنگی، شهرداران و فرمانداران استان در فرهنگسرای طوبی بندرعباس برگزار شد .

Print this pageShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لینک کوتاه:
http://www.nedayesahel.ir/?p=28008 photo169857019186096259 (1)