کد خبر:28131 | ۸:۱۶:۳۴ - سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۳
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مدیرکل بهزیستی هرمزگان: مسوولان برای رفع معضل بی سوادی چاره اندیشی کنند
مدیرکل بهزیستی هرمزگان گفت: باتوجه به افزایش نرخ بی سوادی در استان همه مسوولان امر باید برای رفع این چالش و معضل اساسی تلاش کنند. به گزارش ندای ساحل و به نقل از  ایرنا، ‘سیما مرادی’ روز دوشنبه در نشست هم اندیشی رفع موانع سوادآموزی کودکان ۱۰ تا ۲۰ سال دراستان با تاکید برموانع و […]

مدیرکل بهزیستی هرمزگان گفت: باتوجه به افزایش نرخ بی سوادی در استان همه مسوولان امر باید برای رفع این چالش و معضل اساسی تلاش کنند.

به گزارش ندای ساحل و به نقل از  ایرنا، ‘سیما مرادی’ روز دوشنبه در نشست هم اندیشی رفع موانع سوادآموزی کودکان ۱۰ تا ۲۰ سال دراستان با تاکید برموانع و مشکلات موجود بر سر راه ادامه تحصیل کودکان بازمانده از تحصیل و خانواده هایشان افزود: باید برای اجرای طرح با سواد کردن کودکان ونوجوانان ۱۰ تا ۲۰ ساله در دوره عمومی درکنار آموزش و پرورش قرار گیرند.

وی بیان داشت: دراین راستا بهزیستی نیز با همکاری مشاوران تحصیلی و تربیتی نسبت به جذب دانش آموزان بازمانده از تحصیل به نهاد آموزش وپرورش کمک می کند.

مدیرکل بهزیستی هرمزگان اظهارکرد: یکی دیگر از گام هایی که در این راه برداشته می شود استفاده از اعضای موثر خانواده، دوستان و زیرمجموعه های بهزیستی است.

رییس اداره سواد آموزی آموزش وپرورش ناحیه یک بندرعباس نیز گفت: طبق سرشماری سال ۹۰ و سابقه تحصیلی موجود در بانک اطلاعاتی کشور، ۶۶ هزار نفر از افراد غیرمحصل ۱۰ تا ۲۰ ساله شناسایی شدند.

‘نجمه قنبرنیا’ افزود: باتوجه به این آمار سهم آموزش وپرورش ناحیه یک بندرعباس ۱۹۷ نفر می باشد.

وی ادامه داد: معاونت سواد آموزی استان ارزشیابی از این طرح را یکی از اولویت های پژوهشی سال ۹۳ قرار داده است

این مسوول ضمن اشاره به گروه بندی بی سوادان شناسایی شده براساس اطلاعات دریافتی افزود: مشمولان این طرح در سه گروه ، کودکان ونوجوانان کار، بی سرپرست و بد سرپرست کودکان معلول جسمی می باشند.

طبق آخرین آمار موجود درهرمزگان، ۱۵٫۴ درصد از کل جمعیت یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفری استان سواد خواندن و نوشتن ندارند.

Print this pageShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لینک کوتاه:
http://www.nedayesahel.ir/?p=28131 photo169857019186096259 (1)