کد خبر:28120 | ۸:۱۱:۱۹ - سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۳
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
مدیرکل ارشاد هرمزگان : سیاست های حمایتی موسیقی در هرمزگان با اولویت موسیقی بومی و محلی باشد
 مدیرکل ارشاد اسلامی هرمزگان تاکید کرد: به منظور حفظ موسیقی غنی استان، سیاست های حمایتی در خصوص موسیقی در هرمزگان هدفمندتر و با اولویت موسیقی بومی و محلی باشد. به گزارش ندای ساحل و به نقل از  خبرنگار ایرنا، ‘علیرضا درویش نژاد’ روز دوشنبه اظهار داشت: وظیفه اصلی این اداره کل در عرصه موسیقی در […]

 مدیرکل ارشاد اسلامی هرمزگان تاکید کرد: به منظور حفظ موسیقی غنی استان، سیاست های حمایتی در خصوص موسیقی در هرمزگان هدفمندتر و با اولویت موسیقی بومی و محلی باشد.

به گزارش ندای ساحل و به نقل از  خبرنگار ایرنا، ‘علیرضا درویش نژاد’ روز دوشنبه اظهار داشت: وظیفه اصلی این اداره کل در عرصه موسیقی در گام نخست ،حمایت و صیانت از میراث موسیقیایی هرمزگان است که در این خصوص کارهای انجام نشده بسیاری وجود دارد که باید به مرحله انجام رساند.

وی بر اصلاح نحوه برگزاری کنسرت های موسیقی در بندرعباس در همین راستا اشاره کرد و گفت: رویکرد و سیاستگذاری فرهنگ و ارشاد اسلامی باید بر مبنای تغییر ذائقه مردم و متمایل کردن آن ها به سمت موسیقی فاخر ملی، سنتی، بومی و محلی باشد و با شیوه فعلی نمی توان به این هدف والا دست یافت.

درویش نژاد از تدوین آیین نامه جدید برگزاری کنسرت ها در هرمزگان خبر داد و خاطرنشان شد: این آیین نامه پس از چندین جلسه آسیب شناسی و با رویکرد حمایت از موسیقی فاخر ملی، بومی و محلی تهیه و به زودی اعلام خواهد شد.

این مقام مسوول در بخش دیگری از صحبتهای خود به مساله قیمت بالای برگزاری کنسرت ها در بندرعباس اشاره کرد و افزود: به دلیل بالا بودن قیمت ها بخش قابل توجهی از مردم توانایی استفاده از این برنامه ها را ندارند.

مدیرکل ارشاد اسلامی هرمزگان خواستار کمک و همکاری سایر دستگاه ها و نهادهای مرتبط با این مساله شد و گفت: لازم است همه دستگاه های نظارتی در مسیر صدور مجوز، همکاری لازم را در خصوص پایین آوردن قیمت برنامه های فرهنگی و هنری به ویژه کنسرت ها داشته باشند.

Print this pageShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لینک کوتاه:
http://www.nedayesahel.ir/?p=28120 photo169857019186096259 (1)