کد خبر:28528 | ۹:۲۰:۵۹ - چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۳
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شهر جاسک شهری با چند اولین
مدیرعامل توزیع برق هرمزگان گفت: شهرستان جاسک رتبه نخست انشعابات غیرمجاز در بین شهرستان‌های هرمزگان را دارد.  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ندای ساحل به نقل از خبرگزاری فارس از بندرجاسک، عبدالصاحب ارجمند سه‌شنبه شب در مراسم معرفی مدیر جدید برق جاسک گفت: با توجه به ابلاغ منطقه آزاد جاسک وزارت نیرو برنامه‌های خاصی برای […]

مدیرعامل توزیع برق هرمزگان گفت: شهرستان جاسک رتبه نخست انشعابات غیرمجاز در بین شهرستان‌های هرمزگان را دارد. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ندای ساحل به نقل از خبرگزاری فارس از بندرجاسک، عبدالصاحب ارجمند سه‌شنبه شب در مراسم معرفی مدیر جدید برق جاسک گفت: با توجه به ابلاغ منطقه آزاد جاسک وزارت نیرو برنامه‌های خاصی برای تامین برق منطقه از جمله اقداماتی برای احداث پست‌های توزیع و انتقال جدید، احداث نیروگاه و توسعه شبکه توزیع دارد.

وی افزود: از نظر رشد شبکه توزیع برق نسبت به افزایش مشترکان و جمعیت شهرستان، بیشترین رشد در سال گذشته در بین شهرستان‌های هرمزگان مربوط به جاسک بوده است.

مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق هرمزگان با بیان اینکه طی سال‌ جاری حدود هشت روستای جدید در جاسک از شبکه برق‌رسانی برخوردار شده‌اند، اظهار داشت: در مدت زمان مذکور برق‌رسانی به مسکن مهر و مسکن فرهنگیان نیز محقق شده است.

این مسئول، اضافه کرد: با توجه به شرایط آب و هوایی جاسک، این منطقه به دلیل شرجی بالا یکی مناطقی محسوب می‌شود که خوردندگی و آلودگی، نسبت به تاسیسات برق در آن بالاست.

به گفته ارجمند در همین راستاریال اصلاح، بهینه‌سازی و توسعه تاسیسات شبکه برق در این شهر در دستور کار قرار گرفته است.

ارجمند با اشاره به اینکه، جاسک تنها شهری در استان هرمزگان که کل تاسیسات برق شهری در آن به صورت زمینی اجرا شده، افزود: توسعه شبکه نیز به همین صورت و با روش کنونی ادامه می‌یابد و سایر شبکه‌های روستایی و شبکه‌هایی که نزدیک دریا هستند نیز بهسازی می‌شود.

وی گفت: بنابراین در سال ‌جاری حدود ۴۰ کیلومتر و در یک‌سال آینده حدود ۱۰۰ کلیومتر از این نوع شبکه‌ها بهسازی می‌شود.

این مقام مسول تصریح کرد: در حال حاضر انشعابات غیرمجاز در شهرستان جاسک به عنوان یک مشکل و چالش اساسی روبروی توسعه شبکه برق قرار دارد و این در حالیست که جاسک در این شاخص در بین شهرستان‌های هرمزگان رتبه اول را دارد.

ارجمند اضافه کرد: با همکاری مسئولان و مردم برای جمع‌آوری انشعابات غیر مجاز که آسیب‌های زیادی به شبکه‌ها و سایر مشترکان می‌زند، در پی حذف این گونه انشعابات و جایگزینی آنها با انشعابات مطمئن و قانونی هستیم.

وی یادآورز شد: استفاده از تجیهزات نیروگا‌ه‌های خورشیدی به ویژه در مناطقی همانند جاسک که روستا‌های بسیار دور افتاده دارد، نیز در دستور کار شرکت توزیع برق استان قرار دارد.

در این مراسم که علاوه بر مدیر عامل شرکت توزیع نیروی برق استان، امام جمعه جاسک، فرماندار جاسک، جمعی از مسئولان محلی و جمعی از کارمندان اداره برق جاسک حضور داشتند با اهدای لوح تقدیر از زحمات سه ساله بهرام زارع‌پور قدردانی و به جای وی محمود انصاری مدیریت برق شهرستان جاسک را در دست گرفت.

گفتنی است محمود انصاری پیش از این مسئول مطالعات برق میناب را به عهده داشت.

Print this pageShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لینک کوتاه:
http://www.nedayesahel.ir/?p=28528 photo169857019186096259 (1)