کد خبر:28577 | ۱۴:۳۰:۲۲ - پنج شنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۳
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
زیرساخت های فرهنگی و اجتماعی هرمزگان برای مبارزه با مواد مخدر تقویت شود
نماینده عالی دولت در استان هرمزگان گفت: باید زیرساخت های فرهنگی و اجتماعی برای مبارزه با مواد مخدر در هرمزگان تقویت شود و به سمت اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر گام برداریم. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ندای ساحل به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل استانداری هرمزگان، دکتر جاسم جادری در […]

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان گفت: باید زیرساخت های فرهنگی و اجتماعی برای مبارزه با مواد مخدر در هرمزگان تقویت شود و به سمت اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر گام برداریم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ندای ساحل به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل استانداری هرمزگان، دکتر جاسم جادری در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان هرمزگان با تسلیت فرارسیدن ایام رحلت جانسوز نبی مکرم اسلام (ص) و امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) عنوان کرد: طی یک سال گذشته اقدامات مقابله ای قابل توجهی برای مبارزه با مواد مخدر در استان هرمزگان صورت گرفته اما به دلیل مرزهای آبی طولانی و همجواری با دو استان کرمان و سیستان و بلوچستان، استان هرمزگان به نوعی به گذرگاه مواد مخدر بوده است.

وی با تاکید بر ضرورت توجه ویژه به استان هرمزگان در امر مبارزه با مواد مخدر، افزود: به دلیل شرایط آب و هوایی در فصل های پاییز و زمستان متاسفانه تعداد معتادان کارتن خواب در این استان افزایش می یابد و معتادان بیشتری وارد استان می شوند که باید برای آن چاره اندیشی کنیم.

استاندار هرمزگان ادامه داد: ماموریت هرمزگان در مبارزه با مواد مخدر ملی است اما امکانات و تجهیزات استانی داریم و نیازمند توجه بیشتر در این زمینه هستیم.

جادری با بیان اینکه باید زیرساخت های فرهنگی و اجتماعی برای مبارزه با مواد مخدر در هرمزگان تقویت شود، اظهار داشت: باید به سمت اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر گام برداریم و ما استفاده از خیرین را در این زمینه در دستور کار قرار داده ایم.

وی تصریح کرد: باید براساس عقلانیت و مطالعه در این بخش راهکارهای مناسبی اندیشیده شود و برای استان هایی همچون هرمزگان، سیستان و بلوچستان و کرمان که در صف مقدم مبارزه با مواد مخدر قرار دارند، امکانات و تجهیزات و اختیارات بیشتری قرار گیرد.

علت بسیاری از آسیب های اجتماعی مواد مخدر است

شایان ذکر است؛ در ادامه این نشست علیرضا جزینی قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور با بیان اینکه عملکرد شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان هرمزگان در رده خیلی خوب و سطح مطلوبی بوده است، عنوان کرد: موضوع مواد مخدر پیچیدگی های خاص خود را دارد و این پدیده یکی از راه هایی است که دشمنان تلاش می کنند از طریق آن ما را تضعیف کنند.

وی ادامه داد: علت بسیاری از آسیب های اجتماعی مواد مخدر است و کشور ما تا کنون در راه مبارزه با مواد مخدر سه هزار ۵۷۴ شهید و ۱۲ هزار جانباز را تقدیم کرده است.

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور افزود: اقدامات زیادی در عرصه مبارزه با مواد مخدر صورت گرفته اما کافی نیست و نگرانی ها همچنان وجود دارد و هجمه مواد مخدر بسیار وسیع است.

جزینی با اشاره به رویکرد اجتماعی در مبارزه با مواد مخدر، تصریح کرد: در این راستا تفاهم نامه هایی منعقد و این فرآیند آغاز شده است و خیرین در سطح کشور در ارتباط با موضوع پیشگیری و حمایت اجتماعی برای ترک اعتیاد وارد میدان شده اند.

وی نقش سازمان های مردم نهاد در رویکرد اجتماعی مبارزه با مواد مخدر را بسیار مهم برشمرد و بیان داشت: در سال جاری تعداد سمن ها در کشور ۷۳ درصد بیشتر شده اما سهم هرمزگان در این زمینه کم است و سمن ها باید مشارکت بیشتری در این زمینه داشته باشند.

قائم مقام دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور اضافه کرد: حدود هزار سمن در حوزه درمان مواد مخدر در کشور فعال است و نزدیک به ۶۰۰ هزار نفر تحت پوشش این مراکز درمان هستند و کمک هایی به سمن ها و افراد فعال در این زمینه انجام می شود.

جزینی نقش پیشگیری در مقابله با مواد مخدر را بسیار مهم دانست و اظهار داشت: انعقاد تفاهم نامه با وزارت خانه ها و سازمان های پیشگیرانه در حال پیگیری است و حوزه آموزش و پرورش در بحث پیشگیری خیلی مهم است و باید تعامل بیشتری در این حوزه به وجود بیاید و برخی آموزش ها سراسری شود.

وی همچنین بر ضرورت ارتقای آموزش نیروهای مقابله کننده و اجرایی و استفاده از فرصت برنامه های صدا و سیما در استان هرمزگان برای مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار هرمزگان:

نیازمند نوسازی و بازسازی در مبارزه با مواد مخدر هستیم

معاون سیاسی و امنیتی استاندار هرمزگان گفت: نگرش و رویکرد ما در مبارزه با مواد مخدر باید علمی باشد و نیازمند نوسازی و بازسازی در امر مبارزه هستیم.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل استانداری هرمزگان، بهروز اکرمی در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان هرمزگان، عنوان کرد: همگرایی مناسبی در زمینه مقابله و کاهش تقاضای مواد مخدر در استان هرمزگان وجود دارد و هرکس برای خود کار نمی کند و همه به دنبال تکمیل کار یکدیگر هستند.

وی ادامه داد: کشور ما با پدیده مواد مخدر صادقانه در حال مبارزه است و نیاز است ستاد مرکزی مبارزه با مواد مخدر جمع بندی تجربیات کشور در این عرصه را مکتوب و مستند کند تا بازخوردی از عملکرد خود را داشته باشیم.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار هرمزگان با تاکید بر اجتماعی و مردمی کردن مبارزه با مواد مخدر، افزود: باید زمینه مشارکت مردم و اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر را فراهم کنیم تا همه مردم در این عرصه بسیج شوند.

اکرمی خاطرنشان کرد: در بحث درمان نیز تجربه موفق دنیا و کشور ما روش NA بوده است و می توانیم این تجربه موفق را انتشار و آن را گسترده کنیم.

وی اظهار داشت: جای دانشگاه ها در حوزه مبارزه با مواد مخدر کمرنگ است و نگرش و رویکرد ما در مبارزه با مواد مخدر باید علمی باشد و نیازمند نوسازی و بازسازی در امر مبارزه هستیم.

Print this pageShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لینک کوتاه:
http://www.nedayesahel.ir/?p=28577 photo169857019186096259 (1)