کد خبر:28035 | ۱۱:۲۷:۰۲ - دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۳
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رهاسازی پرندگان کشف شده از محموله قاچاق در هرمزگان
مدیرکل حفاظت محیط زیست هرمزگان از رهاسازی پرندگان کشف شده از محموله قاچاق در این استان خبر داد. به گزارش  ندای ساحل و به نقل از خبرگزاری فارس از بندرعباس، مجید وفادار امشب در نشستی خبری اظهار داشت: این محموله از بزرگ‌ترین محموله‌های کشف شده پرندگان شکاری در کشور و در استان سیستان و بلوچستان است که طی […]

مدیرکل حفاظت محیط زیست هرمزگان از رهاسازی پرندگان کشف شده از محموله قاچاق در این استان خبر داد.
خبرگزاری فارس: رهاسازی پرندگان کشف شده از محموله قاچاق در هرمزگان

به گزارش  ندای ساحل و به نقل از خبرگزاری فارس از بندرعباس، مجید وفادار امشب در نشستی خبری اظهار داشت: این محموله از بزرگ‌ترین محموله‌های کشف شده پرندگان شکاری در کشور و در استان سیستان و بلوچستان است که طی یک عملیات موفق با همکاری نیروهای دریابانی، نیروی انتظامی منطقه چابهار و با همکاری یگان حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان کشف شده است.

وی ادامه داد: در این راستا یک فروند لنج در آب‌های این منطقه توقیف شد که پس از بررسی و بازدید از آن تعداد ۱۴۰ قطعه انواع پرندگان شکاری از نوع گونه شاهین و تعداد ۲۴۰ قطعه پرنده از نوع گونه هوبره که همه آنها از پرندگان حفاظت شده و تحت حمایت سازمان محیط زیست هستند، کشف شده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست هرمزگان یادآور شد: طبق دستور معاونت طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست تعدادی از این پرندگان جهت رهاسازی به اداره‌کل حفاظت محیط زیست هرمزگان تحویل داده شد که این پرندگان توسط نیروهای یگان حفاظت محیط زیست هرمزگان در دشت‌های استان رهاسازی شده است.

به گفته وی، تعداد ۳۰ بهله پرنده شکاری شامل ۱۷ بهله بالابان، هشت بهله بحری، پنج بهله شاهین و ۱۵ قطعه هوبره در دشت‌های استان هرمزگان رهاسازی شده است.

به گزارش فارس، هر ساله و با مناسب شدن شرایط آب و هوایی در هرمزگان که آب و هوا را به سمت اعتدال می‌برد، شکارچیان متعددی از جمله از کشورهای عربی حوزه خلیج‌فارس به طور غیرقانونی پس از ورود به کشور اقدام به شکار پرندگان و گونه‌های جانوری کمیاب می‌کنند.

علاوه بر این به دلیل تقاضا برای پرندگان کمیاب و در معرض انقراض در این کشورها همواره، بخش قابل توجهی از پرنده‌های به دام افتاده توسط شکارچیان غیرمجاز داخلی به صورت قاچاقی از مرزهای کشور خارج می‌شود.

این در حالی است که نیروها و ارگان‌های مربوطه هر ساله در این فصل تعداد قابل توجهی از شکارچیان را دستگیر می‌کنند که بخشی از آنها نیز شکارچیان خارجی هستند.

در هرمزگان چندین منطقه حفاظت شده حساس وجود دارد که منطقه گنو از این جمله به شمار می‌رود.

در این فصل گونه‌های جانوری مختلف به ویژه پرندگان به این استان مهاجرت می‌کنند.

Print this pageShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لینک کوتاه:
http://www.nedayesahel.ir/?p=28035 photo169857019186096259 (1)