کد خبر:28481 | ۸:۴۹:۱۴ - سه شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۳
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
درگهان در فاضلاب غرق شده است
شهردار درگهان با بیان اینکه استحصال‌های غیر اصولی اراضی با پر کردن دریا در ساحل درگهان تخلیه فاضلاب این شهر را مختل کرده است، گفت: وضعیت به گونه‌ای است که آب‌های سطحی و فاضلاب را با موتورپمپ تخلیه می‌کنیم.  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ندای ساحل به نقل از خبرگزاری فارس از قشم، یوسف دریانورد […]

شهردار درگهان با بیان اینکه استحصال‌های غیر اصولی اراضی با پر کردن دریا در ساحل درگهان تخلیه فاضلاب این شهر را مختل کرده است، گفت: وضعیت به گونه‌ای است که آب‌های سطحی و فاضلاب را با موتورپمپ تخلیه می‌کنیم. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ندای ساحل به نقل از خبرگزاری فارس از قشم، یوسف دریانورد دوشنبه شب در حاشیه نشست شهرداران و روسای شوراهای شهرستان قشم، در بحث چگونگی انعقاد تفاهم‌نامه با سازمان منطقه آزاد در سال گذشته، به تبیین اهداف شهرداری درگهان پرداخت و به فشار مالی و نبود منابع درآمدی شهرداری‌ها در شهرستان قشم اشاره کرد.

وی ادامه داد: با انگیزه خدمت‌رسانی بیشتر شهرداری به مردم، تفاهم‌نامه‌ای با منطقه آزاد منعقد شد که متاسفانه به دلیل عدم اجرای مفاد تفاهم‌نامه از سوی منطقه آزاد، نه تنها مشکلات مالی شهرداری حل نشد بلکه باعث مشکلات مالی بسیاری برای شهرداری و شورای شهر شد و عرصه را بر شهرداری درگهان در جهت خدمت‌رسانی به مردم تنگ کرد، تا جایی‌ که شهرداری درگهان به دلیل عدم پرداخت‌های سازمان، در قرارداد با شرکت‌ها و پرداخت حقوق پرسنل مانده است.

شهردار درگهان خاطرنشان کرد: با توجه به تجربه‌ای که حاصل شد می‌توان نتیجه گرفت که انعقاد تفاهم‌نامه با منطقه آزاد از نظر حقوقی کاملاً اشتباه است.

وی در ادامه به “مشکلات عدیده‌” شهر درگهان اشاره و از تخریب محیط زیست درگهان به عنوان یک فاجعه نام برد که باعث تحمیل مشکلاتی در بحث فاضلاب شهری شده است.

دریانورد تصریح کرد: به علت پر کردن دریا، شهر درگهان زیر فاضلاب قرار گرفته و به دلیل انسداد خروجی‌های فاضلاب، ناگزیر برای تخلیه فاضلاب شهری از موتور پمپ استفاده می‌کنیم.

وی، انباشت فاضلاب شهری درگهان را یکی از علل رطوبت ساختمان‌ها و خانه‌ها ذکر کرد که تبعات جبران ناپذیر زیست‌محیطی و بهداشتی نظیر بیماری‌ها و عقب‌افتادگی ذهنی را به دنبال داشته است.

شهردار درگهان تاکید کرد: ساختمان‌ها در بخش مسکونی شهر درگهان به حدی آسیب دیده‌اند که با کم‌ترین لرزش فرو می‌ریزند و باعث سلب امنیت از مردم شده است.

وی افزود: ما در تفاهم‌نامه، اهدافی برای حل مشکلات این‌چنینی و سایر مسائل عمرانی دنبال می‌کردیم که متاسفانه به دلیل عدم پایبندی منطقه آزاد، نه تنها مشکلی حل نشد بلکه بر مشکلات سابق نیز افزوده شد.

شهردار درگهان خاطرنشان کرد: این موضوع باعث شد مردم اعتمادشان را نسبت به شهرداری و شورای شهر درگهان از دست بدهند.

سید مسلم دریانورد رئیس شورای اسلامی شهر درگهان نیز ضمن تاکید بر جلسات مکرر شورای شهرستان و تشکیل کمیسیون‌ها در این شورا، بر ضرورت هم‌اندیشی و هم‌گرایی شوراهای شهرستان تاکید کرد.

وی به مفاد تفاهم‌نامه این شورا با سازمان منطقه آزاد اشاره کرد و به علل و اسباب عدم موفقیت این تفاهم‌نامه پرداخت و گفت: شهرداری و شورای درگهان به دلیل محدودیت‌های درآمدی و عدم فعالیت‌های شورا و شهرداری، ناگزیر از انعقاد تفاهم‌نامه‌ای با منطقه آزاد بودند که بتواند فعالیت‌های شهرداری درگهان را افزایش دهد.

وی با اظهار تاسف از این وضعیت ادامه داد: متاسفانه بعد از گذشت ۱۱ ماه به‌ دلیل عدم پایبندی منطقه آزاد، این تفاهم‌نامه نه تنها مشکلات شهر درگهان را حل نکرد بلکه نتیجه‌ عکس داد و باعث نارضایتی مردم و کسبه از شهرداری شد، در حالی‌ که شهرداری درگهان در انعقاد تفاهم‌نامه اهدافی چون افزایش درآمدزایی و جلب مشارکت مردمی را دنبال می‌کرد که متاسفانه با حرکات ایذایی سازمان مخصوصاً امور اصناف منطقه آزاد، به نتیجه نرسید.

فرهاد طوفان عضو دیگر شورای شهر نیز در این نشست با اشاره به دوگانگی‌های مدیریتی در شهرستان قشم، گفت: شیوه‌های مختلف قراردادها و تفاهم‌نامه‌هایی که تا به حال منعقد شده با توجه به دوگانگی‌های مدیریتی که وجود دارد نتوانسته موفق عمل کند.

وی افزود: در حال حاضر شرایط و فاکتورهای لازم برای تصمیم‌گیری‌های متمرکز در شهرستان فراهم است و می‌تواند به سمتی برود که یک تصمیم قطعی برای این موضوع گرفته شود.

Print this pageShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لینک کوتاه:
http://www.nedayesahel.ir/?p=28481 photo169857019186096259 (1)