کد خبر:28111 | ۸:۰۶:۵۴ - سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۳
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
حاکم کردن گفتمان و تفکر بسیجی درجامعه یک وظیفه انقلابی است
 رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس گفت: حاکم کردن این گفتمان و تفکر در جامعه علاوه بر اینکه یک وظیفه انقلابی به شمار می رود، راهی برای بیمه کردن انقلاب از گزند و آسیب های اجانب و جهانخواران بزرگ است. به گزارش ندای ساحل و به نقل از  خبرنگار مهر، مهدی باقری در چهارمین جلسه کنگره […]

 رئیس دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس گفت: حاکم کردن این گفتمان و تفکر در جامعه علاوه بر اینکه یک وظیفه انقلابی به شمار می رود، راهی برای بیمه کردن انقلاب از گزند و آسیب های اجانب و جهانخواران بزرگ است.

به گزارش ندای ساحل و به نقل از  خبرنگار مهر، مهدی باقری در چهارمین جلسه کنگره شهدای دانشجویی استان هرمزگان که با حضور روسای واحد های دانشگاهی استان هرمزگان و دبیران کنگره شهدای دانشجو و نمایندگان بسیج دانشجویی استان برگزار شد، با معرفی رشادت ها رزمندگان اسلام یادآوری کرد که فرهنگ خودباوری، ایثار و شهادت از دستاوردهای بزرگ بسیجیان است که امروز در جامعه گسترش یافته و به عنوان نماد افتخار بسیج و بسیجی درآمده است تا به آن ببالیم و افتخار کنیم.

وی یادآوری کرد: همانگونه که تحریم ها فشار سیاسی، اقتصادی سختی را به کشور عزیزمان وارد کرد و عده ای گمان می کردند که این تحریم ها شیرازه انقلاب را از هم خواهد پاشید ولی تفکر حاکم بسیجی در جامعه باعث شد تا این تهدیدها به فرصت تبدیل شود و حتی برکاتی نیز به واسطه ی این تحریم ها نصیب مردم ایران گردد که خودباوری در عرصه های فناوری هستی، تولید و اقتصاد مقاومتی از جمله این برکات بزرگ است.

رئیس کنگره شهدای دانشجویی استان هرمزگان جهاد علمی، نهضت جنبش نرم افزاری و اقتصاد مقاومتی را از ابتکارات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) اعلام کرد که توانست در این برهه زمانی، شکوفایی و رشد را در تمام عرصه های جامعه به منصه ظهور برساند.

باقری تاکید کرد: امروز حاضر شدن در پای میز مذاکره را مدیون رشادت های رزمندگان و شهدای عزیز هستیم که این اقتدار را به کشور به ارمغان آوردند و با حرکت در مسیر ولایت مداری، ایران را به یک کشور مقتدر و قدرتمند تبدیل کردند تا امروز قدرت های بزرگ هستی در مقابل او کرنش کنند.

وی با اعلام زمان برگزاری کنگره سراسری شهدای دانشجویی استان هرمزگان گفت: این کنگره در ۹ آذرماه در دانشگاه آزاد بندرعباس برگزار می شود و علاوه بر برگزاری این کنگره، برگزاری نمایشگاه عکس، آثار و زندگی نامه شهدای دانشجویی، کلنگ شروع به ساخت الِمان شهدای گمنام دانشگاه، دیدار با خانواده های شهدای دانشجویی استان، مزین شدن کتابخانه جدید دانشگاه آزاد بندرعباس به نام یکی از شهدای دانشجویی از جمله مهمترین برنامه های کنگره است.

معاون هماهنگی سپاه امام سجاد(ع) هرمزگان نیز بسیج را هدیه الهی و یادگار امام راحل(ره) خواند و گفت: ایران اسلامی با منش و تفکر بسیجی جهان را در پیچ تاریخی رها کرد و آمریکا را از کدخدامنشی به زیر کشاند و قدرت بسیج و بسیجی را به عرصه نمایش گذارد.

سرهنگ علی علی نژاد گفت: امروز اگر می بینید که در سوریه، لبنان، عراق و سایر کشورهای دنیا، پیروزی های بزرگی حاصل می شود شک نکنید این پیروزی ها زاییده اندیشه و تفکر بسیجی بودن است.

وی یادآوری کرد: اگر بسیج دیروز در میدان نبرد سرنوشت جنگ سخت را رقم می زد امروز به واسطه همان تفکر بسیجی بودن و الهام گرفتن از فرهنگ شهادت و ایثار توانسته مقتدرانه تر از آن، روز در میدان جنگ نرم اقتصادی و فرهنگی نیز عرض اندام نماید و قدرت مردمی این نیروی لایزال الهی را به رخ دشمنان بکشد.

علی نژاد تاکید کرد احیا، و استمرار برنامه ی راهیان نور و برگزاری یادواره شهدای دانشجویی دو حرکت فرهنگی بزرگ برای شناسانیدن فرهنگ شهادت و ایثار در کنار تفکر بسیجی بودن است و غفلت از این مسائل آینده جوانان را در برخورد با برخی از ابهامات ذهنی در این خصوص، دچار سردرگمی و اضمحلال می سازد.

وی با قدردانی از روسای محترم واحد های دانشگاهی در ارتباط با همکاری تنگاتنگ در برگزاری کنگره شهدای دانشجویی استان گفت: امید است این کنگره پر بارتر از کنگره های قبلی و با داشتن خروجی مناسب برای آیندگان با حضور چشمگیر دانشجویان برگزار شود.

گفتنی است این جلسه با سخنان و نظرات روسای واحد ها و دبیران کنگره دانشگاه ها و نمایندگان بسیج دانشجویی دانشگاه های استان و جمع بندی توسط دبیر و رئیس کنگره شهدای دانشجویی استان هرمزگان جهت برگزاری هر چه بهتر این کنگره پایان یافت.

Print this pageShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لینک کوتاه:
http://www.nedayesahel.ir/?p=28111 photo169857019186096259 (1)