کد خبر:28123 | ۸:۱۲:۴۳ - سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۳
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
جادری: انتصابات در هرمزگان تنها از یک طیف نبوده است/ فعالیت سیاسی و حزبی نداشتم
استاندار هرمزگان اعتدال و عقلانیت را سیاست و راهبرد این دولت و مسیر حرکت خود در استان عنوان کرد و گفت: در انتصابات از افراد اعتدال گرا، اصلاح طلب اصولگرا، اصولگرای اصلاح طلب و حتی افراد بی خط و جناح خاص سیاسی استفاده شده است. به گزارش ندای ساحل و به نقل از  خبرگزاری مهر، […]

جادری.استاندار هرمزگاناستاندار هرمزگان اعتدال و عقلانیت را سیاست و راهبرد این دولت و مسیر حرکت خود در استان عنوان کرد و گفت: در انتصابات از افراد اعتدال گرا، اصلاح طلب اصولگرا، اصولگرای اصلاح طلب و حتی افراد بی خط و جناح خاص سیاسی استفاده شده است.

به گزارش ندای ساحل و به نقل از  خبرگزاری مهر، جاسم جادری بعد از ظهر دوشنبه در مراسم معارفه معاون سیاسی و امنیتی استانداری هرمزگان اظهار داشت: در ابتدا پس از کش و قوس های فراوان و بررسی گزینه های مختلف که حتی برخی از آنان تا مرحله انتصاب هم پیش رفتند، توافق و نتیجه واحدی برای انتخاب یک نفر به عنوان معاون سیاسی امنیتی حاصل نشد.

وی اضافه کرد: در نهایت به این نتیجه رسیدیم شخصی خارج از استان و به دور از این کشمکش ها را انتخاب کنیم که به گزینه جوانشیر کدخداپور برای سمت معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان رسیدیم و برای وی حکم سرپرستی صادر شد.

استاندار هرمزگان به سابقه آشنایی خود با کدخداپور اشاره کرد و گفت: کدخداپور زمانیکه بنده به عنوان نماینده مردم استان خوزستان در مجلس حضور داشتم فرماندار شهرستان اهواز بود و در آن زمان با عملکرد خوب خود رضایت مردم را جلب کرد و نام و سابقه نیکی از خود به جای گذاشت.

وی اذعان داشت: کدخداپور یکی از نیروهای با تجربه وزارت کشور است که کارنامه و سوابق درخشانی در مسئولیت های مختلف دارد و پس از روی کار آمدن دولت تدبیر و امید طبق گفته وزیر کشور یکی از گزینه های اصلی برای استانداری بوشهر بود.

استاندار هرمزگان اظهار داشت: زمانیکه وی مسئولیت معاونت سیاسی امنیتی استانداری هرمزگان را پذیرفت، چهار استاندار به دلیل سابقه درخشان ایشان در وزارت کشور به بنده تبریک گفتند و حداقل سه استاندار البرز، فارس و همدان به دنبال حضور کدخداپور در استان خود بودند اما وی در این استان تنها حدود ۱۰ ماه حضور داشت.

جادری ادامه داد: پس از آن، طبق توافقی که با وزیر کشور داشتیم بنا شد یک گزینه بومی را برای این پست انتخاب و به وزارت کشور معرفی کنیم که در همین راستا دکتر مرتضی حقیری زاده مشاورعالی خود را به این منظور معرفی کردم.

وی گفت: البته پیشنهاد پست معاونت سیاسی امنیتی را در ابتدای حضورم به دکتر حقیری زاده داده بودم و حتی اصرار بنده به جایی رسید که برای وی ابلاغ سرپرستی نیز صادر کردم اما خود وی با این موضوع موافق نبود و این مسئولیت را در آن زمان نپذیرفت از این رو این موضوع اجرایی نشد.

استاندار هرمزگان خاطر نشان کرد: حقیری زاده از نیروهای دلسوز و کارآمد این مجموعه است و تا کنون حتی یک ریال برای حضور مداوم وی به عنوان مشاور عالی استاندار از استانداری دریافت نکرده و با دلسوزی و شوق خدمت به استان زادگاهش کار می کند.

جادری افزود: در نهایت وزیر کشور تشخیص دادند که باید فرد دیگری برای پست معاونت سیاسی امنیتی استانداری انتخاب و معرفی شود که به گزینه مهندس اکرمی رسیدیم، حکم وی صادر شد و انتصاب صورت گرفت و امیدواریم منشأ خدمات ارزشمند در استان هرمزگان بوده و همچون گذشته موفق باشند.

وی با بیان اینکه پیشنهاد معاونت سیاسی امنیتی استانداری به بهروز اکرمی نیز برای دومین بار از سوی وی صورت گرفته است گفت: اولین بار قبل از حضور آقای کدخداپور پیشنهاد این پست را به آقای اکرمی داده بودم اما در آن زمان نپذیرفت ولی اینبار اعلام آمادگی کرد و به کمک مجموعه وزارت کشور و ما آمد.

استاندار هرمزگان در خصوص بهروز اکرمی نیز یادآور شد: وی از نیروهای وزارت کشور است که سابقه و کارنامه درخشانی در پست هایی همچون فرمانداری بندرعباس، قشم و بندرلنگه دارد و همچنین با عملکرد مناسبی که در مدت اخیر به عنوان مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی هرمزگان داشت به این قطعیت و نتیجه رسیدیم که وی کارآمدی و توان لازم را برای احراز این سمت دارد.

دکتر جادری در ادامه با بیان اینکه باید نیروهای بومی و ماندگار را تقویت کرد و از ابتدای حضورم بر استفاده از این نیروها تاکید داشته و دارم خاطر نشان کرد: اما اینکه بدون در نظر گرفتن دیگر شرایط تنها بومی یا غیر بومی بودن را ملاک و شاخص اندازه گیری مطلوب و غیرمطلوب قرار دهیم منطقی نیست.

وی گفت: به دلیل موقعیت های هرمزگان به ویژه شهرستان بندرعباس این استان دارای قومیت ها مختلف است که در آن زندگی می کنند و به نوعی ایرانی دیگر با قومیت ها متعدد شکل داده اند و برای ساختن ایران اسلامی همه باید کمک کنند.

وی با بیان اینکه هرمزگانی ها با سرمایه خود کشورهای حاشیه خلیج فارس را آباد کرده اند یادآور شد: مردم استان نیازمند سرمایه گذاری این گونه افراد هستند و چنانچه آنها برای سرمایه گذاری به استان بازگردند مورد استقبال قرار خواهند گرفت.

نماینده عالی دولت در استان هرمزگان با اشاره به اینکه استان نیازمند توجه بیشتر در بحث سرمایه گذاری است، بیان کرد: برای رونق استان باید موانع سرمایه گذاری را برطرف کنیم.

جادری با بیان اینکه طی مدت حضورم در هرمزگان به عنوان استاندار فعالیت سیاسی و حزبی نداشته ام، خاطر نشان کرد: کل مجموعه مدیریتی استان را از هر رفتار جناحی و گروهی برحذر داشته و در مدت یک سال حضور در هرمزگان هیچ گاه جلسات حزبی و سیاسی نداشته و نخواهیم داشت و اینگونه نبوده که بگوییم دولت متعلق به اصلاح طلبان یا اصولگرایان است و دیگران را کنار بگذارم.

وی اعتدال و عقلانیت را سیاست و راهبرد این دولت و مسیر حرکت خود در استان عنوان و تاکید کرد: در انتصابات از افراد اعتدال گرا، اصلاح طلب اصولگرا، اصولگرای اصلاح طلب و حتی افراد بی خط و جناح خاص سیاسی استفاده شده و اینگونه نبوده که بگوییم تنها از یک طیف سیاسی استفاده شده است.

وی خاطر نشان کرد: البته باید بپذیریم که دولت تغییر کرده و می خواهد افراد همراه خود را انتخاب کند و برای پیشبرد اهداف خود بر یک سیاست و راهبردی تاکید می کند که باید افراد منصوب شده با این سیاست و تفکر همراه باشند و طبیعی است که اگر مسئولی در تضاد با راهبرد و سیاست های دولت باشد و اعتقادی به آنها نداشته باشد نمی تواند در این دولت کار و وظیفه خود را به خوبی انجام دهد.

نماینده عالی دولت در هرمزگان با بیان اینکه دولت جدید را مردم انتخاب کرده اند و باید به آنها پاسخگو باشد افزود: اگر دولت باید به مردم پاسخگو باشد باید بتواند افراد مورد نظر را خود انتخاب کرده تا سیاست های خود را اجرایی کند.

جادری اضافه کرد: در دولت تدبیر و امید سیاست کلی بر استفاده از تمامی نیروهای توانمند و کارآمد کشور است و هر فردی که با سیاست های دولت، خود را همسو می بیند می تواند خدمت کند و دولت به دنبال حزب و گروه  خاصی نیست.

استاندار هرمزگان در پایان حوزه معاونت سیاسی امنیتی را گسترده عنوان کرد و ابراز داشت: تاکید ما بیشتر بر حوزه امنیت و رسیدگی به مبحث قاچاق و همچنین ساماندهی انجمن و تشکل های اجتماعی است که انتظار می رود معاون سیاسی امنیتی منصوب شده در این راستا بتواند برنامه ریزی و حرکت کند.

در پایان این مراسم، بهروز اکرمی به عنوان معاون جدید سیاسی و امنیتی استانداری هرمزگان منصوب شد.

Print this pageShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لینک کوتاه:
http://www.nedayesahel.ir/?p=28123 photo169857019186096259 (1)