کد خبر:27950 | ۱۲:۳۶:۲۶ - یکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۳
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
توضیحات جالب توجه استاندار هرمزگان پیرامون تغییر دو تن از معاونان خود
استاندار هرمزگان پیرامون تغییر دو تن از معاونان خود و به ویژه سرپرست معاونت سیاسی ـ امنیتی خود طی روزهای اخیر توضیحات جالب توجهی ارائه داد. به گزارش ندای ساحل و به نقل از خبرگزاری فارس از بندرعباس، دکتر جاسم جادری استاندار کنونی هرمزگان، رئیس ستاد انتخاباتی دکتر روحانی در خوزستان بود که پس از پیروزی گفتمان […]

استاندار هرمزگان پیرامون تغییر دو تن از معاونان خود و به ویژه سرپرست معاونت سیاسی ـ امنیتی خود طی روزهای اخیر توضیحات جالب توجهی ارائه داد.

خبرگزاری فارس: توضیحات جالب توجه استاندار هرمزگان پیرامون تغییر دو تن از معاونان خود

به گزارش ندای ساحل و به نقل از خبرگزاری فارس از بندرعباس، دکتر جاسم جادری استاندار کنونی هرمزگان، رئیس ستاد انتخاباتی دکتر روحانی در خوزستان بود که پس از پیروزی گفتمان اعتدال و روی کار آمدن دولت روحانی هر چند با تاخیری قابل توجه از طرف وزارت کشور، سرانجام به عنوان نخستین استاندار دولت تدبیر و امید در این استان کار خود را آغاز کرد.

وی از همان ابتدا در رویه‌ای که مورد تایید اغلب اعتدال‌گرایان و حتی جناح‌های دیگر نیز در هرمزگان بود، اقدام به همسان‌سازی دیدگاه‌های مدیریتی با دولت اعتدال کرد که در این راستا طی مدت زمانی مناسب موفق به تغییر تمامی فرمانداران باقی‌مانده از دولت دهم و تعداد قابل توجهی از مدیران کل شد.

جادری که از چهره‌های شاخص سیاسی در خوزستان به شمار می‌رود و دارای تجربه چندین دوره نمایندگی مجلس شورای اسلامی است، طی مدت زمان زمامداری خود بر استانداری هرمزگان، بارها از زیاده‌خواهی برخی سیاسیون در استان پیرامون انتصاباتی که خود آن را حق دولت می‌داند، گلایه کرده است.

وی در حالی خبر از جابجایی سرپرست معاونت سیاسی ـ امنیتی خود می‌دهد که مدت‌هاست اخباری مبنی بر مخالفت چند تن از نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی با ابقای این معاون به گوش می‌رسد.

جاسم جادری در جدیدترین سخنرانی خود، در جمع مدیران کل استان و فرمانداران سخنان قابل توجهی پیرامون این تغییر داده است که بیش از هر زمانی نشان از دخالت و فشارهای برخی از سیاسیون زیاده‌خواه دارد که گویا وی آرامش سیاسی استان را به هر چیز دیگری ترجیح داده است.

وی در همین راستا از تلاش‌های جوانشیر کدخداپور معاون سابق سیاسی ـ امنیتی و مهدی رضایی معاون سابق امور عمرانی استانداری هرمزگان قدردانی کرده و بیان داشت: آقای کدخداپور با دعوت بنده مسئولیت معاونت سیاسی ـ امنیتی را پذیرفت و در طول ۱۰ ماه حضور وی در این سمت به کارشناسی، نیت خالصانه و توان ایشان پی بردم.

نماینده عالی دولت در هرمزگان اضافه کرد: وقتی آقای کدخداپور مسئولیت معاونت سیاسی ـ امنیتی استانداری هرمزگان را پذیرفت، چهار استاندار به دلیل سابقه درخشان ایشان در وزارت کشور به بنده تبریک گفتند و حداقل سه استاندار البرز، فارس و همدان به دنبال حضور آقای کدخداپور در استان خود بودند و وزیر کشور نیز عنوان کرده بود که کدخداپور یکی از گزینه‌ها برای مسئولیت استانداری بوشهر بود اما در این استان ما تنها حدود ۱۰ ماه توفیق حضور ایشان را داشتیم.

جادری خاطرنشان کرد: ما براساس روال تعامل با رفتن آقای کدخداپور به استان فارس موافقت کردیم و در انتصابات سمت‌های سیاسی روال کار طوری است که برخی دوستان علاقه‌مند به اعمال نظرات خود هستند و ما هم تلاش کردیم با تعامل در این خصوص رفتار کنیم و بر این اساس فرد دومی را هم برای مسئولیت معاونت سیاسی معرفی کردیم که آن هم پذیرفته نشد و هم‌اکنون فرد سوم را معرفی کردیم.

وی در ادامه به رفتن معاون امور عمرانی اشاره کرد و گفت: آقای رضایی خود علاقه‌مند به رفتن بود و ما تمایل داشتیم ایشان بماند اما هیچ‌گاه معاونان خود را برای ترک مسئولیت تحت فشار قرار نداده‌ام و در این دولت نیز بنا بر این است که تغییر مدیران باید براساس روش و منش اعتدال و تدبیر صورت گیرد.

حال باید دید با توجه به مقطع حساس قبل از انتخابات برای سیاسیون، در این برهه چینش مسئولان دست‌اندرکار و تاثیرگذار در امور سیاسی تا چه میزان می‌تواند نظر گروه‌های فعال در این عرصه را رقم بزند.

Print this pageShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لینک کوتاه:
http://www.nedayesahel.ir/?p=27950 photo169857019186096259 (1)