کد خبر:29000 | ۲۲:۲۳:۱۰ - شنبه ۶ دی ۱۳۹۳
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
توجه ویژه به شهرهای مرزی در برنامه ششم توسعه
معاون امور شهرداری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: تلاش کرده ایم تا در برنامه ششم نگاه ویژه ای به شهرهای مرزی شود و برای آنها اعتبارات خاصی قرار گیرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ندای ساحل به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل استانداری هرمزگان، علی نوذرپور در نشستی […]

معاون امور شهرداری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور گفت: تلاش کرده ایم تا در برنامه ششم نگاه ویژه ای به شهرهای مرزی شود و برای آنها اعتبارات خاصی قرار گیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ندای ساحل به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل استانداری هرمزگان، علی نوذرپور در نشستی با شهرداران استان هرمزگان با تاکید بر لزوم شکل گیری شوراهای محلی، عنوان کرد: تشکیل این شوراها در راستای حضور افراد مجرب و متخصص در شوراهای شهر بسیار مهم است و اعضای شوراهای شهر می توانند از دل این شوراهای محلی انتخاب شوند.

وی ادامه داد: باید تلاش کنیم تا از پایه و زیرساخت نظام شورایی شکل گیرد و مفهوم شورا در قانون اساسی و فقه بسیار مهم و یک تئوری برای اداره کشور است.

معاون امور شهرداری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در ادامه تحقق مناسب مدیریت شهری را راه حل بسیاری از مشکلات شهرها دانست و افزود: شهرداری ها توانایی مدیریت مسائلی همچون گردشگری، بافت فرسوده و حمل و نقل شهری و سایر مسائل مدیریت شهری را دارند و دولت باید تنها شهرداری ها را هدایت و با رفع موانع، کار را برای آنها تسهیل کند.

نوذرپور تصریح کرد: ما در تدوین برنامه ششم توسعه پیشنهاد داده ایم نگاه توزیع منابع شهرداری ها براساس مکان باشد و می خواهیم در این برنامه مدیریت شهری به طور مناسبی شکل بگیرد.

وی در ادامه با اشاره به اهمیت شهرهای مرزی و ساحلی، بیان داشت: تلاش کرده ایم تا در برنامه ششم نگاه ویژه ای به شهرهای مرزی شود و برای آنها اعتبارات خاصی قرار گیرد و باید با توجه خاص و اختصاص اعتبارات ویژه، کارهای ویژه ای در شهرهای مرزی کشور صورت گیرد که بر این اساس شهرهای مرزی در زمینه هایی همچون تخصیص اعتبارات در اولویت هستند.

معاون امور شهرداری های سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور اظهار داشت: همچنین یکی از جهت گیری های ما در وزارت کشور کمک به شهرداری های کوچک و محروم است و در مجموع هزار و ۲۴۳ شهر در کشور داریم که هزار و ۶۵ شهر زیر ۵۰ هزار نفر جمعیت دارند.

نوذرپور خاطرنشان کرد: همچنین برای ایجاد منابع درآمدی پایدار برای شهرداری ها نیز توسط وزارت کشور لایحه ای تهیه شده است و همچنین نظام برنامه ریزی در شهرداری ها نیز مورد توجه قرار گرفته است.

شایان ذکر است؛ در این نشست مسعود دالمن مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری هرمزگان و شهرداران استان هرمزگان به بیان نظرات و دغدغه های خود پرداختند.

Print this pageShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لینک کوتاه:
http://www.nedayesahel.ir/?p=29000 photo169857019186096259 (1)