کد خبر:28049 | ۱۱:۳۳:۵۰ - دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۳
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تدوین آئین‌نامه جدید برگزاری کنسرت‌ها در هرمزگان
  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان گفت: رویکردها باید بر مبنای تغییر ذائقه مردم و متمایل کردن آنها به سمت موسیقی فاخر ملی، سنتی، بومی و محلی باشد، اگر وضعیت به همین منوال پیش برود چیزی از موسیقی بومی هرمزگان باقی نمی‌ماند.   به گزارش ندای ساحل و به نقل از  خبرگزاری دانشجویان […]

 

1415688654812_erfan khoshkhoo-5.jpg

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان گفت: رویکردها باید بر مبنای تغییر ذائقه مردم و متمایل کردن آنها به سمت موسیقی فاخر ملی، سنتی، بومی و محلی باشد، اگر وضعیت به همین منوال پیش برود چیزی از موسیقی بومی هرمزگان باقی نمی‌ماند.

 

به گزارش ندای ساحل و به نقل از  خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی خلیج‌فارس،«علیرضا درویش‌نژاد» ضمن تأکید بر تغییر رویکردها در خصوص شیوه برگزاری کنسرت‌ها هم‌چنین نحوه‌ی حمایت‌ها افزود: وظیفه‌ی اصلی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در مرحله‌ی نخست، حمایت و صیانت از میراث موسیقیایی هرمزگان است که در این خصوص کارهای بر زمین مانده زیادی وجود دارد.

 

وی بر اصلاح نحوه برگزاری کنسرت های موسیقی در بندرعباس اشاره و خاطرنشان کرد: رویکرد و سیاستگذاری فرهنگ و ارشاد اسلامی باید بر مبنای تغییر ذائقه مردم و متمایل کردن آنها به سمت موسیقی فاخر ملی، سنتی، بومی و محلی باشد و با شیوه‌ی فعلی نمی‌توان به این هدف والا دست یافت.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان خاطرنشان کرد: اگر وضعیت به همین منوال پیش برود چیز زیادی از موسیقی بومی و محلی استان هرمزگان باقی نمی‌ماند و تأکید دارم تا سیاست‌های حمایتی در خصوص موسیقی در هرمزگان هدفمندتر و با اولویت موسیقی بومی و محلی باشد.

 

درویش‌نژاد خواهان کمک و همکاری سایر دستگاه‌ها و نهادهای مرتبط با این مسأله شد و گفت: قیمت برگزاری کنسرت در بندرعباس به شدت افزایش یافته است و بخش قابل توجهی از مردم توانایی استفاده از این برنامه‌ها را ندارند و لازم است همه‌ی دستگاه‌های نظارتی در مسیر صدور مجوز، همکاری لازم را در خصوص کاهش قیمت برنامه‌های فرهنگی و هنری به ویژه کنسرت‌ها داشته باشند.

 

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی از تدوین آئین‌نامه جدید برگزاری کنسرت‌ها در هرمزگان خبر داد و گفت: این آئین‌نامه پس از چندین جلسه آسیب‌شناسی و با رویکرد حمایت از موسیقی فاخر ملی، بومی و محلی تهیه و به‌زودی اعلام می‌شود.

Print this pageShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لینک کوتاه:
http://www.nedayesahel.ir/?p=28049 photo169857019186096259 (1)