کد خبر:28197 | ۹:۴۲:۴۲ - چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۳
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تأکید مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان بر حمایت از موسیقی محلی و بومی
  مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان گفت : به منظور حفظ موسیقی غنی استان، سیاست های حمایتی در خصوص موسیقی در هرمزگان باید هدفمندتر و با اولویت موسیقی بومی و محلی باشد.   به گزارش ندای ساحل و به نقل از واحد مرکزی خبر، علیرضا درویش نژاد افزود : وظیفه اصلی این اداره […]

 

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان گفت : به منظور حفظ موسیقی غنی استان، سیاست های حمایتی در خصوص موسیقی در هرمزگان باید هدفمندتر و با اولویت موسیقی بومی و محلی باشد.

 

به گزارش ندای ساحل و به نقل از واحد مرکزی خبر، علیرضا درویش نژاد افزود : وظیفه اصلی این اداره کل در عرصه موسیقی در گام نخست ، حمایت و صیانت از میراث موسیقیایی هرمزگان است که در این خصوص کارهای انجام نشده بسیاری وجود دارد که باید به مرحله انجام رساند.

وی بر اصلاح نحوه برگزاری کنسرت های موسیقی در بندرعباس در همین راستا اشاره کرد و گفت : رویکرد و سیاست گذاری فرهنگ و ارشاد اسلامی باید بر مبنای تغییر ذائقه مردم و متمایل کردن آن ها به سمت موسیقی فاخر ملی، سنتی، بومی و محلی باشد و با شیوه فعلی نمی توان به این هدف والا دست یافت.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان از تدوین آئین نامه جدید برگزاری کنسرت ها در هرمزگان خبر داد و افزود : این آئین نامه پس از چندین جلسه آسیب شناسی و با رویکرد حمایت از موسیقی فاخر ملی، بومی و محلی تهیه و به زودی اعلام خواهد شد.

درویش نژاد به قیمت بالای برگزاری کنسرت ها در بندرعباس اشاره کرد و گفت : به دلیل بالا بودن قیمت ها بخش قابل توجهی از مردم توانایی استفاده از این برنامه ها را ندارند.

Print this pageShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لینک کوتاه:
http://www.nedayesahel.ir/?p=28197 photo169857019186096259 (1)