کد خبر:28032 | ۱۱:۲۶:۰۳ - دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۳
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بهره برداری رسمی ازحوض خشک تعمیرات شناورهای ۳۰۰هزارتنی در بندرعباس آغاز شد
درمراسمی با حضور معاون وزیرصنعت، معدن و تجارت و رییس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران(ایدرو) و استاندار هرمزگان بهره برداری از حوض تعمیرات شرکت کشتی سازی عظیم گسترش هرمز در غرب بندرعباس آغاز شد. به گزارش ندای ساحل و به نقل از  ایرنا،  مدیرعامل شرکت صنایع کشتی سازی عظیم گسترش هرمز یکشنبه […]

درمراسمی با حضور معاون وزیرصنعت، معدن و تجارت و رییس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران(ایدرو) و استاندار هرمزگان بهره برداری از حوض تعمیرات شرکت کشتی سازی عظیم گسترش هرمز در غرب بندرعباس آغاز شد.

به گزارش ندای ساحل و به نقل از  ایرنا،  مدیرعامل شرکت صنایع کشتی سازی عظیم گسترش هرمز یکشنبه دراین مراسم اظهارداشت: با بهره برداری از این حوض توان تعمیرات شناورهای بزرگ در کشور افزایش یافت.

مهدی سیف افزود: همزمان با بهره برداری رسمی،برای نخستین بار با پذیرش دو شناور، کار تعمیر شناورهای متوسط در حوضچه خشک تعمیراتی این شرکت آغاز گردید.

وی خاطرنشان ساخت: هم اکنون ۴۰۰ نفر نیرو در قالب ۱۷شرکت پیمانکاری در این شرکت مشغول به فعالیت هستند که با بهره برداری از حوض خشک دوم و لایروبی حوضچه آرامش و پذیرش شناورهای نفتکش ۳۰۰ هزارتنی، این رقم به بیش از ۱۰برابر افزایش می یابد.

سیف در ادامه با اشاره به گستره فعالیت شرکت ملی نفتکش ابراز داشت: بمنظور جلب اعتماد بیشتر، به آنان پیشنهاد شده در مدیریت یارد با شرکت صنایع کشتی سازی عظیم گسترش شریک شوند تا بتوانیم نسبت به تعمیر شناورهای شرکت یاد شده اقدام کنیم.

مدیرعامل صنایع کشتی سازی عظیم گسترش هرمز یادآورشد: در صورتی که شرکت نفت کش کار تعمیر شناورهای بزرگ ۳۰۰ هزارتنی خود را به این شرکت بسپارد شاهد شکوفایی بیشتر کارها و افزایش اشتغال (با توجه به تایید شرکتهای مشاور خارجی و داخلی) تا مرز پنج هزار نفر نیز خواهیم بود.

در اطلاعات منتشره آمده است که شرکت نفتکش متعلق به وزارت نفت تعمیر کشتی های خود را در کشور چین انجام می دهد.

مدیرعامل شرکت صنایع کشتی سازی عظیم گسترش هرمز با بیان اینکه نگرانی شرکت ملی نفتکش را درک می کنیم گفت: از آنجایی که طی یک دهه اخیر هفت هزار میلیارد ریال در این شرکت سرمایه گذاری شده می طلبد با توجه به موقعیت استان هرمزگان و صنایع کشتی سازی شرکتهای داخلی به ما اعتماد کنند.

وی اضافه کرد: برای جلب اعتماد بیشتر مشتریان به خصوص شرکت ملی نفتکش از شریک خارجی نیز برای انجام پروژه های تعمیراتی مورد نظر آنان استفاده می کنیم که در این زمینه با تعدادی از شرکتهای صاحب نام بین المللی نیز مذاکراتی صورت گرفته است.

هر فروند شناور نفتکش طی دو و نیم سال کار نیاز به تعمیر پیدا می کند که انجام آن یک میلیون و ۵۰۰ هزار دلار هزینه دارد در صورتی که حدود ۲۴فروند از شناورهای متعلق به شرکت ملی نفتکش بوسیله کشتی سازی عظیم گسترش هرمز تعمیر شوند اضافه بر ایجاد چند هزار شغل مستقیم و غیر مستقیم، سالانه از خروج ۳۶میلیون دلار ارز نیز جلوگیری خواهد شد.

مدیر عامل شرکت صنایع کشتی سازی عظیم گسترش هرمز از وزارت نفت خواست با ترغیب و تشویق شرکت ملی نفتکش از صنایع کشتی سازی داخلی حمایت کند.

از دو حوض تعمیرات و حوض نوسازی بعنوان بزگترین حوضهای خشک تعمیر و نوسازی انواع شناور و نفتکش تا ۳۰۰ هزار تن به همراه پمپ خانه نصب شده بین دو حوض با ۳ پمپ ۱۶هزار کیلو ولت و ۲ پمپ فرعی ۲۵۰KW با دیگر تجهیزات ضروری در بخش سیستم تخلیه و آبگیری بعنوان امکانات و توانمندیهای این شرکت اعلام شده است.

این طرح را شرکت کشتی سازی عظیم گسترش هرمز بعنوان یکی از شرکتهای تابعه سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران اجرا کرده است.

مدیرعامل شرکت صنایع کشتی سازی عظیم گسترش هرمز گفت: حوض تعمیرات با ۳۷۵ متر طول، ۸۰ متر عرض و حوض نوسازی با ۴۷۵ متر طول و ۸۰ متر عرض و ۱۴ متر ارتفاع ساخته شده است.

شرکت صنایع کشتی سازی عظیم گسترش هرمز بعنوان یکی از شرکتهای فعال در منطقه ویژه اقتصادی کشتی سازی خلیج فارس در ۳۷ کیلومتری غرب شهر بندرعباس قرار دارد.

Print this pageShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لینک کوتاه:
http://www.nedayesahel.ir/?p=28032 photo169857019186096259 (1)