کد خبر:28523 | ۹:۰۷:۱۱ - چهارشنبه ۲۶ آذر ۱۳۹۳
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
برگزاری هفته فرهنگی بندرعباس در آینده‌ای نزدیک
مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس گفت: برگزاری هفته فرهنگی بندرعباس گامی مهم و مؤثر برای معرفی ظرفیت و پتانسیل‌های اقتصادی و گردشگری این شهر به شمار می‌رود که باید از این فرصت به نحو احسن استفاده کرد.  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ندای ساحل به نقل از خبرگزاری فارس از بندرعباس، محمدمهدی جهانبخش صبح […]
ندای ساحل

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس گفت: برگزاری هفته فرهنگی بندرعباس گامی مهم و مؤثر برای معرفی ظرفیت و پتانسیل‌های اقتصادی و گردشگری این شهر به شمار می‌رود که باید از این فرصت به نحو احسن استفاده کرد. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ندای ساحل به نقل از خبرگزاری فارس از بندرعباس، محمدمهدی جهانبخش صبح امروز در دیدار با معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان، اظهار داشت: در هفته فرهنگی بندرعباس سه هدف جامع و عمده را دنبال می‌کنیم که تحقق این اهداف موجب رشد و توسعه بندرعباس می‌شود به شرطی که این اهداف به درستی و بدون هیچ فرصت‌سوزی اجرا شود.

وی ادامه داد: اجرای برنامه‌های متعدد و متنوع فرهنگی در سطح شهر، برگزاری آیین‌های بومی و سنتی، برگزاری همایش‌ها و سمینارهای تخصصی، تجلیل از مفاخر فرهنگی و همچنین تدوین برنامه‌های ویژه برای مدعوین از جمله اهداف برگزاری هفته فرهنگی بندرعباس است که هر سه هدف از اهمیت ویژه‌ای برای شهرداری برخوردار است اما اجرای این برنامه‌ها در مدت محدود کافی نیست و باید این برنامه‌ها در آینده نیز پیگیری شود.

جهانبخش تصریح کرد: همزمان با برگزاری این برنامه‌ها و آیین‌ها، نیز باید با هدف بررسی راهبرد‌های لازم برای پیوند گذشته پرافتخار بندرعباس به افق آینده به صورت تخصصی و پژوهشی اقداماتی صورت بگیرد که با توجه به این مسئله می‌توان امیدوار شد که بندرعباس در حفظ آیین‌ها و سنت های خود موفق خواهد بود.

وی خاطر نشان کرد: با این حال، باید توجه کرد که از هر فرصتی برای جذب سرمایه‌گذار و گردشگر به بندرعباس استفاده کرد و در پایان نیز دست پر از این هفته بگذریم، چرا که شهروندان بندرعباسی در گذشته نیز شاهد برگزاری چنین مراسم و برنامه‌های مشابهی بودند اما باید برگزاری این برنامه‌ها به سوی هدفدار بودن و نتیجه داشتن پیش رود.

مدیرعامل سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس اضافه کرد: این هفته اهمیت ویژه‌ای برای بندرعباس دارد که باید در برگزاری این هفته از برنامه‌های کلیشه‌ای عبور کرده و فکر مهمتری برای ترفیع جایگاه بندرعباس داشته باشیم.

وی افزود: برای ترفیع و ارتقای جایگاه بندرعباس باید برنامه‌هایی در سطح ملی و منطقه‌ای برگزار کرد که هفته فرهنگی گام نخست و تأثیرگذاری برای تحقق این هدف است.

جهانبخش با بیان اینکه دبیرخانه این هفته در سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری بندرعباس دایر خواهد بود، ادامه داد: برنامه‌های مطلوبی برای برگزاری این هفته از سوی اداره کل فرهنگ و ارشاد و شهرداری پیش‌بینی شده که این برنامه‌ها باید به صورت اساسی و پایدار برگزار شده و در آینده نیز این برنامه‌ها تقویت شوند.

وی در پایان گفت: برگزاری هفته‌های فرهنگی استان‌ها در شرایطی که کشورهای غربی و بیگانه هویت و تمدن چندین هزار ساله ایرانیان را هدف قرار داده‌اند از ضروری‌ترین اقدامات است که باید در سال‌های آینده نیز تداوم و توسعه یابد.

Print this pageShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لینک کوتاه:
http://www.nedayesahel.ir/?p=28523 photo169857019186096259 (1)