کد خبر:27967 | ۱۲:۴۳:۴۹ - یکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۳
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ایجاد کارگاه‌های کوچک و مشاغل خانگی برای زنان جزیره قشم
  فرماندار قشم گفت : با توجه به شرایط اقتصادی و گردشگری جزیره قشم حمایت از ایجاد و توسعه‌ی کارگاه‌های خانگی می‌تواند یکی از راه‌های حل مشکل اشتغال زنان باشد.   به گزارش ندای ساحل وبه نقل از  خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی خلیج‌فارس از قشم، «عزت کمالی‌زاده» با اشاره به نبود شغل مناسب برای زنان اظهارکرد: […]

 

3-692.jpg

فرماندار قشم گفت : با توجه به شرایط اقتصادی و گردشگری جزیره قشم حمایت از ایجاد و توسعه‌ی کارگاه‌های خانگی می‌تواند یکی از راه‌های حل مشکل اشتغال زنان باشد.

 

به گزارش ندای ساحل وبه نقل از  خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه‌ی خلیج‌فارس از قشم، «عزت کمالی‌زاده» با اشاره به نبود شغل مناسب برای زنان اظهارکرد: متاسفانه گاهاً در مراجعات به من، هم زنان تحصیلکرده و هم خانه‌دار در جزیره قشم بدنبال شغلی مناسب هستند و معمولاً کمتر برای زنان شغل‌هایی که مناسب آنها باشد پیدا می‌شود.

 

وی تصریح کرد: هنوز فرهنگ برخی مردم منطقه اجازه نمی‌دهد که دختران یا همسرانشان در هر شغلی بیرون از منزل کار کنند . از این‌رو حمایت از ایجاد و توسعه‌ی کارگاه‌های خانگی برای زنان می‌تواند مشکل اشتغال آنها را برطرف کند.

 

فرماندار قشم با اشاره به انتخاب دستیار جوان مدیر عامل سازمان منطقه آزاد قشم و مأموریت وی در خصوص ایجاد و توسعه‌ی کارگاه‌های کوچک اقتصادی در منطقه آزاد قشم گفت: در ایجاد و توسعه‌ی این کارگاه‌ها حوزه‌ی زنان نباید فراموش شود و سهم حوزه‌ی زنان نیز باید در ایجاد این کارگاه‌ها دیده شود.

 

کمالی‌زاده در ادامه از آمادگی فرمانداری قشم برای حمایت از ایجاد کارگاه‌های کوچک و مشاغل خانگی برای زنان در قشم خبر داد و افزود: در حال بررسی نحوه‌ی حمایت از زنان کارآفرین هستیم و در آینده‌ای نزدیک با همکاری سازمان منطقه آزاد قشم زنان از حمایتهای خوبی در حوزه کار آفرینی برخوردار می‌شوند.

 

وی اظهارامیدواری کرد با شرایط خوبی که هم‌اکنون در حوزه‌ی سرمایه‌گذاری در قشم مهیا شده است سرمایه‌گذاران زن نیز که توانایی اقتصادی دارند می‌توانند برای کمک به کارآفرینی و اشتغال زنان وارد این عرصه شوند و قطعاً هم سازمان منطقه‌ی آزاد و هم فرمانداری قشم حمایت‌های لازم را می‌کنند.

Print this pageShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لینک کوتاه:
http://www.nedayesahel.ir/?p=27967 photo169857019186096259 (1)