کد خبر:28281 | ۱۲:۵۰:۰۸ - پنج شنبه ۶ آذر ۱۳۹۳
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
انگیزه معنوی برترین معیار خدمت سپاه و بسیج است/فرمانده بسیج از مردم است و باید در جمع مردم باشد/ اگر تمام شغل های دنیا را برای من بگذارند بازهم پاسداری را انتخاب می کنم
حضور و خدمت در سپاه افتخار است به جهت این که نعمت و برکت در این شغل وجود دارد،ولی اگر انگیزه معنوی داشته باشد بهترین جایگاه برای خدمت سپاه و بسیج است. سرهنگ اباذر سالاری ، فرمانده ناحیه سپاه بندرعباس در گفتگو با ندای ساحل در تعریف بسیج گفت:بسیجی یعنی،ایثار ، گذشت ، فرد مؤمن […]

حضور و خدمت در سپاه افتخار است به جهت این که نعمت و برکت در این شغل وجود دارد،ولی اگر انگیزه معنوی داشته باشد بهترین جایگاه برای خدمت سپاه و بسیج است.

IMG_9272-300x225

سرهنگ اباذر سالاری ، فرمانده ناحیه سپاه بندرعباس در گفتگو با ندای ساحل در تعریف بسیج گفت:بسیجی یعنی،ایثار ، گذشت ، فرد مؤمن ،شجاع،متعهد،پاسدار حریم ارزش های دینی و ولایت ، انسانهای آماده به کار و گوش به فرمان رهبری در همه عرصه ها .

ندای ساحل: از شیطنت های دوران کودکی و تحصیلتان بگویید؟

سالاری: طبیعتا” هر آدمی در دوران کودکی شیطنت های خاص خود را دارد ،ما هم مستثنی نبودیم و بعضی وقت ها دعواهای کودکانه و زد و خورد هایی را سر چیزهای پیش پا افتاده و کوچک با دوستان داشتیم، گاهی وقت ها دیگران را اذیت می کردیم و آنها را دست می انداختیم.

 

ندای ساحل: آیا پیش آمده که از فرمانده بودن خسته شوید؟

سالاری: هرگز، البته ما فرمانده نیستیم ، ما خدمتگذاریم، در بسیج احساس فرماندهی معنایی ندارد.

 

ندای ساحل: آیا تاکنون سفر خارج از کشور داشتید؟

سالاری: دوبار سفر به خارج از کشور داشتم ، اولین بار توفیق زیارت خانه خدا و دومین بار هم کربلا معلا بود که هر دو بار را با خانواده رفتیم .

 

ندای ساحل: آخرین باری که با خانواده به مسافرت های درون کشوری رفتید کی بود؟

سالاری: به جهت مشغله کاری حدود دو سال است که هیچ مسافرت خارج از استان را همراه با خانواده نداشتم.

 

ندای ساحل: بهترین هدیه ای که تا الان گرفتید چه بوده و ار چه کسی گرفتید؟

سالاری: بهترین هدیه شغل پاسداری بوده در رابطه با همین من خواب دیدم که حضرت آقا یک برگه سبز را برای من امضا می کنند و به من دادند.که بعد از آن توفیق شد که پاسدار هم بشویم .

 

ندای ساحل: آدم مذهبی و خشکی هستید یا منعطف و شوخ طبع؟

سالاری: نه، اتفاقا” ما در جمع دوستان خیلی هم شیطنت می کنیم، به قول معروف با بعضی دوستان از سر و کول هم بالا می رویم ، وقتی در جمع دوستان هستیم شیطنت های خاص خود را داریم.

 

ندای ساحل: از اینکه در صدر رسانه ها هستید چه احساسی دارید،احساس غرور نمی کنید؟

سالاری: کار بسیج، غرور را بر نمی تابد یعنی اینکه ما باید خدمت گذار باشیم ،کار در بسیج مایه افتخار است.

ندای ساحل: آیا سرهنگ سالاری یک آدم خاص است؟تمایلی به خاص بودن دارید؟

سالاری: نه ولی در بعضی مواقع دوست دارم خوب باشم و خوب بودن به این معنا که کسی مثل من نباشد را نمی پسندم، دوست دارم فرد خوب و اثرگذاری در جامعه باشم.

ندای ساحل: تا چه اندازه در شبکه های اجتماعی و فضای مجازی فعالیت می کنید(وایبر،واتس آپ و …)؟ عضو گروهی در واتس آپ و وایبر و … هستید؟

سالاری: متاسفانه فرصتی برای این موارد ندارم و به جهاتی هم نمی توانیم عضو شبکه های اجتماعی شویم.

 

ندای ساحل: به نظر شما محبوب ترین فرمانده حال حاضر ایران چه کسی است؟

سالاری: محبوب ترین فرمانده ,حاج قاسم سلیمانی است زیرا که ایشان هم در مجموعه داخل کشور و هم در خارج کشور محبوبیت خاصی دارند و آن هم به جهت اطاعت امری که  از ولی  خود حضرت آقا دارند .

 

ندای ساحل: تا حالا سعی کردید بعضی ویژگی های اخلاقی خود را تغییر دهید ؟

سالاری: بعضی وقت هابه دلیل مشغله و فشار کاری و دیگر موضوع ها ،رفتار و برخوردی از ما سر بزند که خودم هم بلافاصله ناراحت می شوم و احساس می کنم نیاز به تقویت صبر و گذشت و… داشته باشم .

 

ندای ساحل: هر چند وقت  به دیدار پدر و مادر خود میروید؟

سالاری: یکی از برکات ما در واقع دعای خیر پدر و مادر است و یکی از عوامل موفقیت های بنده هم همین موضوع است ،پدرم در قید حیات نیستند؛ هم هر وقت مشکلی داشته باشم به مادرم ایشان می گویم که برای من دعا کنند ، اگر در گیر برنامه های خاصی نباشم سعی می کنم هر دو یا سه روز یک بار به ایشان سر بزنم . بخاطر هفته بسیج، نزدیک به یک هفته است که ایشان را ندیده ام ولی تلفنی جویای احوالشان هستم .

 

ندای ساحل: بهترین دوستانتان چه کسانی هستند؟

سالاری: دوستان متفاوتی دارم و نمی شود گفت که یک نفر بهترین دوست است ، بعضی دوستان از همکاران و عده ای  از دوستان کودکی و نو جوانی و محله ای و حوزه هستند؛بهترین دوستان من دوستانی هستند که در سفرهای زیارتی خاطراتی را با آنها دارم و در مسایل معنوی همراهی می کنند .

 

ندای ساحل: نظر مردم در رابطه با میزان حقوق دریافتی شما چیست؟باید در آمد خیلی خوبی داشته باشید،نه؟

سالاری: دیگران می گویند شیر نفت در جیب پاسدارها است در صورتی که تمام ادارات از لحاظ حقوق و مزایا از ما بالاتر هستند، ما جایی را دشتیم حقوق آبدارچی آن  مجموعه با حقوق فرمانده سپاه ما برابری می کرد ، جایگاه من جایگاه ۱۷ و یا همان سرداری است و حقوقی که من ماهیانه دریافت می کنم حدود یک میلیون و هشتصد هزار تومان و شاید کمی بالا و پایین تر ولی خداراشکر هیچ وقت جیب من خالی نبوده است و این نشان دهنده برکت داشتن حقوق سپاه است زیرا که با حساب کتاب های من دخل و خرج به هم نمی خواند ولی هیچ وقت هم مشکل مالی نداشتم ؛ اداره ای هستیم که اضافه کار نداریم و شاید در قالب پاداش  حدود ۵۰۰هزار تومان تحت عنوان هدیه در سال داشته باشیم.

ندای ساحل:  تعامل شما با رسانه ها چگونه است ؟

سالاری: خیلی خوب است و خصوصا” از وقتی که وارد بندرعباس شده ام این تعامل بیشتر هم شده است .

 

ندای ساحل: به نونهالان و نوجوانانی که تمایل دارند روزی سرهنگ سالاری شوند چه توصیه ای دارید؟

سالاری: حضور و خدمت در سپاه افتخار است به جهت این که یک نعمت و یک برکت در این شغل وجود دارد ، واقعا ” اگر کسی برای انگیزه مادی متمایل ورود به این مجموعه است ، بهتر است که از ورود به این مجموعه منصرف شود ولی اگر انگیزه معنوی داشته باشد بهترین جایگاه برای خدمت سپاه و بسیج است.

ندای ساحل: به نظر شما تفاوت یک فرمانده بسیجی با دیگر مسؤلین در چیست؟

سالاری: فرمانده بسیجی از خود مردم است و باید درجمع و دل مردم باشد ، ما خیلی وقت ها که با دیگر مسؤلین به روستاها و دیگر مکان ها می رویم ، همین گرم بودن با مردم و ارتباط دوسویه با مردم و با اخلاق و رفتار خوب با مردم ،سعی کردیم این ارتباط را صمیمی تر کنیم .

 

ندای ساحل: برای آینده خود برنامه خاصی را پیش بینی کرده اید؟

سالاری: با توجه به اینکه ما نظامی هستیم هرچه و هرکجا که مسؤلین صلاح بدانند انشالله که ما بتوانیم خدمت کنیم و کاری انجام دهیم و مثمر ثمر باشیم؛ تمام این جایگاه ها و پست ها گذرا هستند و آن چیزی که ماندگار است خدمت خالصانه به مردم و کارهای خیری که از ما به جا می ماند .

 

ندای ساحل: بهترین جمله ای که تا به امروز شنیده اید ، چه بوده؟

سالاری: یا حسین

 

ندای ساحل: اگر دوباره به گذشته برگردید ،دوباره همین شغل را انتخاب می کنید؟

سالاری: اگر تمام شغل های دنیا را برای من بگذارند ، من  شغل پاسداری را انتخاب می کنم .

 

ندای ساحل: بهترین ماشینی که دوست دارید؟الان چه مدل ماشینی دارید ؟

سالاری: تا حالا فکر نکردم،حتی اسم ماشین های مدل بالا را بلد نیستم ولی ماشینی که ما را سالم به مقصد برساند از نظر من بهترین ماشین است و ماشین شخصی بنده پژو پارس است .

 

ندای ساحل: اگر یک میلیارد پول به دست شما برسد ، چکار می کنید؟

سالاری: با توجه به اینکه خانه شخصی ندارم اول یک خانه می خرم بعد شاید ماشینم را عوض کنم و حتما” دوست دارم یک کار خیری بکنم که بعد از خودم ماندگار بماند و حداقل یک سوم آن  پول را برای این کار می گذاشتم.

 

ندای ساحل: و اما حرف آخر … ؟

سالاری: همه سعی کنیم کاری کنیم که برای جامعه مفید باشیم و همچنین سعی کنیم آن چیزی که ما را در مسایل معنوی رشد می دهد ، دنبال کنیم واز هر آنچه که دین و تعهد و ایمان ما را میگیرد جدا” دوری کنیم ،مسیر زندگی ما همانند یک زاویه است واگر از مسیر اصلی به اندازه خیلی کمی انحراف پیدا کنیم ،هر چقدر جلو تر برویم فاصله انحراف ما از مسیر اصلی بیشتر می شود و برگشت به مسیر اصلی سخت تر است.

Print this pageShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لینک کوتاه:
http://www.nedayesahel.ir/?p=28281 photo169857019186096259 (1)