کد خبر:28189 | ۹:۳۸:۱۴ - چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۳
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
امام‌باقر(ع) زیربنای تشکیل دانشگاه بزرگ امام صادق(ع) را مهیا کرد
حجت‌الاسلام دری گفت: در زمان امامت امام پنجم جو نسبت به زمان امام سجاد(ع) بهتر شد و امام‌باقر(ع) زیربنای تشکیل دانشگاه بزرگ امام صادق(ع) را مهیا کرد. به گزارش ندای ساحل ، حجت‌الاسلام مهدی دری، کارشناس مذهبی در گفتگو با خبرنگار هرمز با اشاره به سالروز میلاد امام محمد باقر(ع) اظهار کرد: امام‌سجاد(ع) پس از شهادت پدر […]

حجت‌الاسلام دری گفت: در زمان امامت امام پنجم جو نسبت به زمان امام سجاد(ع) بهتر شد و امام‌باقر(ع) زیربنای تشکیل دانشگاه بزرگ امام صادق(ع) را مهیا کرد.

34

به گزارش ندای ساحل ، حجت‌الاسلام مهدی دری، کارشناس مذهبی در گفتگو با خبرنگار هرمز با اشاره به سالروز میلاد امام محمد باقر(ع) اظهار کرد: امام‌سجاد(ع) پس از شهادت پدر بزرگوارشان تحت شرایطی بودند که امکان فعالیت همه‌جانبه در امور علمی وجود نداشت اما با توجه به اینکه امام سجاد(ع) ۳۵ سال امامت کردند و طبیعتا پس از مدتی شرایط بهتر شد و ایشان شروع به پاسخگویی به شبهات کردند.

IMG_7277
وی با اشاره به اینکه در دوران امام باقر(ع) فضای خفقان تلطیف شد تصریح کرد: در زمان امامت امام پنجم جو نسبت به قبل بهتر شد و امکان تربیت شاگرد و ایجاد زیربنای یک دانشگاه علمی اسلامی مهیا شد.
حجت‌الاسلام دری با بیان اینکه جهان اسلام در زمان امام باقر(ع) پیشرفت بسیاری زیاد داشت گفت: با پیشرفت جهان اسلامی به سمت کشورهایی مثل ایران، رم شرقی، ترکیه، آندلس(ایتالیا امروزی) و غیره سوالات و شبهات جدیدی برای مردم پیش می‌آمد که اعراب با توجه سواد کمشان قادر به پاسخگویی نبودند بنابراین امام باقر(ع) شروع به پاسخگویی به مسائل علمی می‌شود.
وی با بیان اینکه پیامبراسلام(ص) لقب باقرالعلوم را به امام پنجم دادند افزود: جابربن عبدالله انصاری کسی بود که سلام پیامبراسلام(ص) را به امام باقر(ص) رساند و این مسئله مهری بر حقانیت امام باقر(ص) است.
این کارشناس دینی با بیان اینکه امام باقر(ع) علوم دینی و بسیاری از احکام را احیا کرد گفت: شاگردان امام تنها شیعیان نبودند و ایشان حتی شاگردانی از اهل‌سنت نیز داشتند.

Print this pageShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لینک کوتاه:
http://www.nedayesahel.ir/?p=28189 photo169857019186096259 (1)