کد خبر:28413 | ۱۵:۴۷:۰۶ - جمعه ۲۱ آذر ۱۳۹۳
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
اقتصاد مقاومتی یعنی اقتصاد از چاه های نفت بیرون بیاید و به بازوها منتقل شود
امام جمعه بندرعباس آیت الله نعیم آبادی گفت :اقتصاد مقاومتی یعنی اقتصاد از چاه های نفت بیرون بیاید و به بازوها منتقل شود و یکی از عوامل مهم در امر توسعه و پیشرفت کشور تحقق اقتصاد مقاومتی و توجه به تولید داخلی است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ندای ساحل،امروز در خطبه های نماز جمعه […]

امام جمعه بندرعباس آیت الله نعیم آبادی گفت :اقتصاد مقاومتی یعنی اقتصاد از چاه های نفت بیرون بیاید و به بازوها منتقل شود و یکی از عوامل مهم در امر توسعه و پیشرفت کشور تحقق اقتصاد مقاومتی و توجه به تولید داخلی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ندای ساحل،امروز در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر بندر عباس آیت الله غلامعلی نعیم آبادی  با تاکید بر لزوم تحقق اقتصاد مقاومتی و عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری در این خصوص، عنوان کرد: اقتصاد مقاومتی یعنی اقتصاد از چاه های نفت بیرون بیاید و به بازوها منتقل شود و یکی از عوامل مهم در امر توسعه و پیشرفت کشور تحقق اقتصاد مقاومتی و توجه به تولید داخلی است.

وی با تاکید بر لزوم اصلاح فرهنگ کار در کشور، افزود: کار به معنای پشت میز نشینی نیست و علم برای تسلط بر طبیعت و استفاده صحیح از امکانات در تولید است نه برای فرار از طبیعت و تا زمانی که جوانان ما امور کشاورزی، باغداری، دامداری و ده ها شغل میدانی را با نشستن در پشت میز بخواهند انجام دهند، نرخ بیکاری بیش از این نیز افزایش خواهد یافت و مشکل اشتغال نیز با اضافه شدن صندلی و گسترش ادارات حل نمی شود.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان ادامه داد: ما شعار پیروی از ولایت را می دهیم اما باید ببینیم چقدر به این شعار عمل می کنیم و بنده از مسئولان می خواهم برای رفع مشکلات اقتصادی به داد کشاورزان برسند و مشکلات آنان را حل کنند.

آیت الله نعیم آبادی گفت: باید در زمینه فرهنگ کار و تولید اقدامات بیشتری انجام دهیم تا با رونق تولید داخلی و توجه به دامداری و کشاورزی دیگر مجبور نباشیم تخم مرغ را از چین وارد کنیم.

وی در ادامه با گرامیداشت ۲۷ آذر روز وحدت حوزه و دانشگاه، تصریح کرد: با اقداماتی که صورت گرفته امروز میان حوزه و دانشگاه ارتباط خوبی برقرار شده و باید همچنان در این زمینه کار کنیم و حواسمان جمع باشد که حوزه و دانشگاه با هم هستند و نباید اجازه دهیم میان آنها اختلافی ایجاد شود.

امام جمعه بندرعباس در بخش دیگری از سخنان خود به انتقاد از حقوق بشر آمریکایی پرداخت و بیان داشت: آمریکا در حالی مدعی دفاع از حقوق بشر است که بنا بر اعتراف و گزارش سنای آمریکا این کشور با شکنجه زندانیان حقوق بشر را در سطحی گسترده نقض کرده است.

آیت الله نعیم آبادی خاطرنشان کرد: همچنین در آمریکا سیاه پوستان توسط پلیس کشته می شوند و حقوق آنها پایمال می شود و این در حالی است که آمریکا ادعای دفاع از حقوق بشر را دارد اما حقوق مردم خود را تضییع می کند.

وی همنین با اشاره به هفته پژوهش، عنوان کرد: اثر کار پژوهشی برای همیشه در تاریخ می ماند و پژوهش موجب زایش در علم و حرف های جدیدی می شود و اساتید ما باید پژوهش را جدی بگیرند چون بدون تحقیق و پژوهش اثری ماندگار نخواهد شد و فراموش می شود.

خطیب نماز جمعه بندرعباس با گرامیداشت ۲۶ آذر روز حمل و نقل از زحمات فعالان این عرصه و به خصوص رانندگان تقدیر کرد.

در آخر ایشان فرارسیدن اربعین حسینی (ع) را تسلیت گفت و به اهمیت بهره گیری از آموزه های قیام امام حسین (ع) تاکید کرد.

Print this pageShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لینک کوتاه:
http://www.nedayesahel.ir/?p=28413 photo169857019186096259 (1)