کد خبر:28149 | ۸:۳۱:۱۴ - سه شنبه ۴ آذر ۱۳۹۳
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
افزایش یک میلیون متر مکعبی تولید در پالایشگاه گاز سرخون و قشم
 با تعمیرات واحد شیرین سازی پالایشگاه گاز سرخون و قشم یک میلیون متر مکعب به ظرفیت تولید گاز این پالایشگاه افزوده شد. به گزارش ندای ساحل و به نقل از واحد مرکزی خبر، تعمیرات اساسی واحد شیرین سازی شرکت پالایش گاز سرخون و قشم از ۳۰ شهریور آغاز شد و با مشارکت ۸۰ متخصص بومی […]

 با تعمیرات واحد شیرین سازی پالایشگاه گاز سرخون و قشم یک میلیون متر مکعب به ظرفیت تولید گاز این پالایشگاه افزوده شد.

به گزارش ندای ساحل و به نقل از واحد مرکزی خبر، تعمیرات اساسی واحد شیرین سازی شرکت پالایش گاز سرخون و قشم از ۳۰ شهریور آغاز شد و با مشارکت ۸۰ متخصص بومی انجام شد .

در این واحد گاز ترش و ناخالص استخراج شده از چاه های گازی ، شیرین سازی و قابل استفاده است .

مدیر عامل شرکت پالایش گاز سرخون و قشم گفت : ظرفیت تولید گاز از پالایشگاه سرخون ۹ میلیون متر مکعب بود که با تعمیرات اساسی واحد شیرین سازی ظرفیت تولید به ۱۰ میلیون متر مکعب افزایش یافت.

نوروزی افزود : با آغاز فعالیت واحد شیرین سازی گاز ترش تولیدات این پالایشگاه در سوخت مصرفی مراکز صنعتی استان و همچنین مصارف خانگی و صنعتی استانهای همجوار در فصل زمستان بدون هیچ مشکلی تأمین می شود.

وی گفت : با تعمیرات این واحد ، شرکت پالایش گاز سرخون و قشم به ظرفیت اسمی ۷ هزار متر مکعبی خود رسید .

پیش از تعمیرات ، این واحد ۱۰ تا ۱۵ درصد کمتر از ظرفیت اسمی خود فعالیت می کرد.

مدیر عامل شرکت پالایش گاز سرخون و قشم افزود : واحد شیرین سازی این پالایشگاه پس از ۲ سال تعمیر شد و با انجام این تعمیرات اساسی می تواند برای ۲ سال آینده فعالیت مطلوبی داشته باشد.

نوروزی گفت : دو میلیون متر مکعب گاز از تأسیسات گورزین قشم تولید می شود که به دو مبادی مصرف برای صنایع و تأسیسات استان و مصرف خانگی به استان کرمان منتقل می شود .

گاز مورد نیاز تأسیسات پالایشگاه گاز سرخون و قشم از ۲۴ حلقه چاه در منطقه سرخون بندرعباس و گورزین قشم تأمین می شود .

وی با اشاره به اجرای طرح توسعه پالایشگاه گاز افزود : طرح توسعه پالایشگاه گاز با ایجاد پالایشگاه در گشوی جنوبی (گچین) و پالایشگاه گاز در بندر آفتاب کیش بیش از ۲۰ میلیون متر مکعب به ظرفیت گاز استان افزوده می شود.

در اجرای طرح توسعه هم اکنون ۱۰ چاه در کیش و بیش از ۵ حلقه چاه در گشوی جنوبی حفاری شده است .

شرکت پالایش گاز سرخون و قشم با تولید روزانه ۱۸ و نیم میلیون متر مکعب گاز طبیعی ، ۱۲ هزار بشکه مایعات گازی و ۹۰ تن گاز مایع پنج درصد گاز کشور را تأمین می کند .

این پالایشگاه ، گاز مورد نیاز نیروگاه خلیج فارس ، پالایشگاه نفت ، کارخانه سیمان بندرخمیر ، صنایع فولاد و آلومینیوم را تأمین می کند .

Print this pageShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لینک کوتاه:
http://www.nedayesahel.ir/?p=28149 photo169857019186096259 (1)