کد خبر:27948 | ۱۲:۳۵:۰۶ - یکشنبه ۲ آذر ۱۳۹۳
داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
استاندارهرمزگان : اجرای مصوبه انتزاع بخشی ازغرب هرمزگان را فعلا به صلاح نمی دانیم
استاندار هرمزگان با تاکید بر پایبندی بر قانون گفت: اجرای مصوبه انتزاع بخشی از شهرستان پارسیان ( از توابع این استان) و الحاق آن به فارس را «فعلا» صلاح نمی دانیم . به گزارش ندای ساحل و به نقل از ایرنا «جاسم جادری » شنبه در جلسه شورای اداری هرمزگان اظهار کرد: ما بعنوان مجریان […]

استاندار هرمزگان با تاکید بر پایبندی بر قانون گفت: اجرای مصوبه انتزاع بخشی از شهرستان پارسیان ( از توابع این استان) و الحاق آن به فارس را «فعلا» صلاح نمی دانیم .

به گزارش ندای ساحل و به نقل از ایرنا «جاسم جادری » شنبه در جلسه شورای اداری هرمزگان اظهار کرد: ما بعنوان مجریان قانون، تابع قانون هستیم و هیچوقت دنبال کار غیر قانونی نیستیم.

رییس شورای تامین هرمزگان تاکید کرد: اگر بنا براین شد که قانون اجرا شود اولاتر از ما کسی نیست و سعی می کنیم در چارچوب قانون کارمان را انجام دهیم.

وی در هرمزگان با بیان اینکه« در وضعیت فعلی اجرای مصوبه را مصلحت نمی دانم تصریح کرد: اگر صدای ما به گوش بزرگان می رسد باید بگویم که این مصوبه درحال حاضر ضرورت ندارد، چون ما مشکلات و گرفتاری های خاص خودمان را داریم».

جادری خاطرنشان ساخت: «روندی که من مشاهده می کنم از رفتار و کرداری که در همکاران دولتی خودم سراغ دارم همیشه پایبندی ما در همه زمینه ها به قانون ثابت شده و انتظارم این است که همیشه قانون حاکم و فصل الخطاب باشد.»

استاندار هرمزگان ادامه داد: « در فرصت مناسب به دور از هرگونه تنش و مشکلی اگرتدابیر مقام عظمای ولایت (بر این باشد) و اعضای شورای عالی امنیت ملی و مسوولان دستگاههای امنیتی صلاح بدانند که این دستوالعمل و پروژه اجرا شود یقینا ما همراهی خواهیم کرد.»

رییس شورای تامین هرمزگان مجددا تاکید کرد:« اما در وضعیت فعلی به دلیل مشکلاتی که دراستان و منطقه داریم اجرای آنرا «فعلا» به صلاح نمی دانیم و میخواهیم که این مصوبه مسکوت بماند.»

وی در ادامه از نیمه دوم سال بعنوان فصل کاروتلاش در هرمزگان نام برد و گفت: در روزهای آینده با تخصیص ۲۵درصد دیگر از بودجه ، میزان اعتبارات تخصیص داده شده به این استان تا سه ماهه سوم سالجاری به ۷۵درصد می رسد که در صورت پیشبرد کارها این رقم تا پایان امسال به صد درصد افزایش می یابد.

جادری با تاکید برپرداخت به موقع حقوق کارکنان پیمانی و قراردادی ابراز داشت: با توجه به پرداخت مطالبات پارسال از مدیران دستگاههای اجرایی این استان انتظار داریم طوری عمل کنند تا پایان امسال با مطالبات انباشته مواجه نشویم.

وی همچنین از اعضای شورای اداری خواست با عمل به مصوبه های این شورا در خصوص بشاگرد نسبت به حمایت از مردم این شهرستان اقدام کنند.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه مردم بشاگرد در سختی زندگی می کنند و هیچ امکانات اشتغالزایی برای آنان فراهم نیست افزود: با توجه به گزارشهای دریافتی، مانتوهای موردنیاز مدارس بوسیله کارگاههای تولیدی این شهرستان تولید شده که این نشان از توانایی هایی ساکنان آن دارد.

وی از بافت فرش بعنوان یکی از صنایع دستی بشاگرد نام برد و از مدیران دستگاهای اجرایی خواست با هدف حمایت از بافنده ها ورونق این کار، نسبت به خریداری حداقل یک تا دو تخته فرش دستباف از بافنده های این شهرستان اقدام کنند.

* بسیجیان فرزندان واقعی عاشورا هستند

استاندار هرمزگان با اشاره به هفته بسیج از بسیجیان بعنوان فرزندان واقعی عاشورا نام برد و گفت:بایستی این ایام به بهترین نحو ممکن برگزار شود.

به گزارش ایرنا «جاسم جادری » شنبه در جلسه شورای اداری هرمزگان اظهار کرد: بسیجیان به ندای حضرت امام حسین(ع) لبیک گفته و در راه دفاع از حق و حقیقیت جان خود را فدا کردند.

رییس شورای تامین هرمزگان همچنین با اشاره به هفتم آذر بعنوان روز نیروی دریایی ابراز داشت: این نیروی معتقد ، در اولین روزهای حمله دشمن بعثی به خاک کشورمان توانست با انجام عملیات غرورآمیزی طومار نیروی دریایی عراق را در هم بپیچد.

استاندار هرمزگان در ادامه با اشاره به برگزاری موفق کنگره بین المللی امام سجاد(ع) ابراز داشت: ایشان در سنین جوانی توانست با سخنرانی ستونهای کاخ یزید را به لرزه در بیاورد.

جادری با بیان اینکه نام امام سجاد (ع) زیبنده این استان و مردم ولایتمدار آن است خواستار نامگذاری تعداد بیشتری از اماکن، معابر و حتی مراکز آموزش عالی و مراکز درمانی و بزرگراههای هرمزگان به نام چهارمین پیشوای شیعیان شد.

وی همچنین برگزاری موفق همایش ملی پدافند غیر عامل دریایی در بندرعباس را کاری بی نظیر توصیف کرد و تاکید کرد: با توجه به موقعیت استراتژیک ازجمله جزایر چهارده گانه، تنگه هرمز و استقرار نیروهای بیگانه در آن سوی مرزهای آبی ما را وادار می کند که هوشیار و بیدار برای مقابله با تهدیدات آماده و هرگونه بحرانی را به موقع مدیریت کنیم.

رییس شواری تامین هرمزگان با توجه به وجود ۹۰۰ کیلومتر مرز دریایی هرمزگان در خلیج فارس و دریای عمان و هممچنین ۵۰۰کیلومتر جزایر چهارده گانه افزود: پیام اولین همایش ملی پدافند غیر عامل دریایی این بود که این استان برای هر گونه حادثه ای آمادگی داشته باشد.

Print this pageShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
لینک کوتاه:
http://www.nedayesahel.ir/?p=27948 photo169857019186096259 (1)